20 mało znanych faktów o Angelinie Jolie

Angelina Jolie – jest kobietą, o której wciąż marzą miliony mężczyzn na całym świecie. Kobiety omawiają jej styl i wygląd w nadziei, że zbliżą się trochę do ideału. Jolie to ciekawa, niejednoznaczna aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka, modelka, ambasadorka dobrej woli ONZ i matka szóstki dzieci.

Wygląda na to, że całe jej życie jest jak na dłoni. Jednak wiele faktów na temat Angeliny może zaskoczyć. Na przykład, czy wiesz, że:

1. Angelina Jolie Voight twierdzi, że jej rodzina od strony matki ma korzenie Irokezów. Ojciec aktorki – John Voight – kategorycznie temu zaprzecza.

2. Matka dziewczynki – francusko-kanadyjska aktorka Marceline Bertrand – porzuciła karierę, by wychowywać dzieci.

Angelina Jolie

3. Pierwsze doświadczenie w związku (platoniczne i nie tylko) wydarzyło się, kiedy aktorka miała 14 lat! Jak sama przyznała, jej matka pozwoliła jej mieszkać ze swoim chłopakiem, aby chronić ją przed wpływem ulicy.

Jolie mieszkała ze swoim młodym partnerem przez dwa lata, dopóki nie rozpoczęła aktywnej kariery. Wtedy związek się rozpadł. Fakt, że matka pozwoliła na ślub cywilny córki w swoim domu, Angie uważa za najwyższy przejaw liberalnych poglądów na edukację.

4. W wieku 16 lat Angie uwiodła chłopaka swojej matki! Marceline dowiedziała się o tym, wyrzuciła chłopca i pokłóciła się z córką. Jolie była w stanie zrozumieć emocje swojej matki dopiero po tym, jak została matką. Potem naprawdę przeprosiła i wróciła do bliskiego związku z nią.

5. W Beverly Hills High School Jolie była outsiderem ze względu na jej szczupłość, stare ubrania i duże usta.

Angelina Jolie White

6. W branży modelek początkowo prześladowały ją niepowodzenia. Z tego powodu rozwinął się kompleks niższości. W rezultacie dziewczyna zaczęła zadawać sobie rany i skaleczenia. W wywiadzie telewizyjnym przyznała się, że ​​zbierała noże i widziała w bólu terapię swoich lęków. Aktorka powiedziała również, że nienawidziła siebie w młodości.

7. Angelina Jolie w młodości wielokrotnie mówiła o swojej nienawiści do ojca. Oskarżyła go o zdradzenie matki, opuszczenie rodziny. Równocześnie z jej strony podejmowano próby nawiązania relacji.

Jolie zaprosiła Voighta, by nakręcił „Lara Croft – Tomb Raider”, ale było kilka poważnych skandali, które zniszczyły wszystkie dobre myśli. W 2002 roku Angelina w końcu zrezygnowała z nazwiska ojca, czyniąc nazwiskiem jej drugie imię. W tym samym roku ojciec Angeliny Jolie złożył oświadczenie o poważnych problemach psychicznych słynnej córki.

8. Ma brata – Jamesa Havena. Są niesamowicie podobni. Aktorka zagrała w pięciu jego eksperymentalnych filmach.

Wielokrotnie pojawiali się razem na czerwonym dywanie, wywołując pogłoski o romansie. W 2000 roku brat i siostra wspólnie zaprzeczyli takim plotkom, ale nie uspokoili opinii publicznej. Uważa się, że brat Angeliny Jolie jest odpowiedzialny za zerwanie aktorki z Bradem Pittem.

Brad Pitt i Angelina Jolie

9. Ma Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Upragnioną statuetkę otrzymała w 1999 roku za rolę zbuntowanej Lisy Rowe w filmie „Przerwana lekcja muzyki”. Rola przyniosła status gwiazdy aktorce. Po sukcesach zawodowych i uznaniu krytyków filmowych odniosła sukces finansowy w filmie akcji „60 sekund”.

10. Po filmach o Lara Croft, które zostały nakręcone w Kambodży, Jolie poważnie zaangażowała się w działalność charytatywną. Zorganizowała liczne wyjazdy do krajów trzeciego świata w ramach misji humanitarnej ONZ.

11. W remake’u słynnej bajki „Maleficent” rolę małej Aurory zagrała własna córka Angeliny Jolie – Vivienne Jolie Pitt.

Wcześniej rodzice dziewczynki wielokrotnie twierdzili, że nie chcą życia aktorskiego dla dzieci. Jednak decyzja została podjęta z desperacji, ponieważ inne dzieci bały się makijażu aktorki. Inni członkowie rodziny Jolie pojawiają się w scenie chrztu księżniczki Aurory.

aktorka Angelina Jolie

12. Angelina była trzykrotnie zamężna, ale przed romansem z Bradem Pittem wielokrotnie powtarzała, że ​​nie będzie miała dzieci. Publicznie zaprzeczyła również możliwym romansom z żonatymi mężczyznami.

W kolekcji „zabranych” z rodziny mężczyzn u Angie oprócz Pitta znajduje się jeszcze jeden egzemplarz – Ethan Hawke. Aktor został przyłapany na zdradzie z Jolie przez żonę Umę Thurman. Ona nie mogła tego znieść i złożyła pozew o rozwód. Ale wtedy Angie została z niczym, ponieważ Hawk też ją zdradził!

13. Pierwsze małżeństwo z Johnnym Lee Millerem trwało tylko rok. Z inicjatywy panny młodej młoda para podpisała się krwią. Po zerwaniu Jolie podziękowała swojemu byłemu mężowi za pomoc w przezwyciężeniu uzależnienia od narkotyków. Ale on kategorycznie nie chce wspominać o swoim małżeństwie z Angie i marzy zapomnieć o tamtych czasach.

14. Burzliwy romans i małżeństwo z Billym Bobem Thorntonem zostało zapamiętane przez publiczność ze względu na dość ekspresywne wyrazy miłości. Na ceremonii ślubnej para wymieniła się fiołkami z krwią zamiast pierścionków, a także zrobiła sobie tatuaże. Po rozwodzie w 2003 roku oboje musieli usunąć sobie te tatuaże.

15. Angie wielokrotnie mówiła o swojej biseksualności. Jej romans z Jenny Shimizu, partnerką w filmie „Wtajemniczenie”, stał się znany szerokiej publiczności.

16. Angelina Jolie i Brad Pitt po raz pierwszy spotkali się na planie „Pan i Pani Smith”. Według plotek Brad odmówił gry z innymi partnerami. Pogłoski o romansie rozeszły się błyskawicznie. Jednak Brad był żonaty z Jennifer Aniston. Jolie i Pitt ujawnili się dopiero na początku 2006 roku. W styczniu Angie oficjalnie ogłosiła swoją ciążę. Prasa szybko ochrzciła kochanków „Brangelina”. Brad Pitt i Angelina Jolie oficjalnie rozwiodły się 12 kwietnia 2019 r.

Angelina Jolie i Brad Pitt

17. Naturalny kolor włosów Angeliny to ciemny blond. Jej matka zmusiła ją do farbowania włosów od 4 roku życia, ponieważ nie lubiła tego odcienia.

18. Aktorka ma sześcioro dzieci. Tylko troje z nich to jej biologiczne dzieci. Adoptowanymi dziećmi są synowie Maddox i Pax oraz córka Zachary Jolie. Maddoxa Jolie wziąła z sierocińca w Kambodży. Zachary została adoptowana w Etiopii, a Paxa w Wietnamie.

W maju 2006 roku urodziła się pierwsza biologiczna córka Jolie – Shiloh Jolie Pitt. Para sprzedała pierwsze zdjęcia dziecka za 10 milionów dolarów. W lipcu 2018 r. Angie urodziła bliźnięta – chłopca Knox Leon i dziewczynkę Vivien Marcheline. Zdjęcia dzieci zostały sprzedane za 14 milionów dolarów. W 2014 roku pojawiły się plotki, że Shiloh poprosiła, by nazywały ją Johnem.

Dziewczyna miała na sobie męskie ubrania i podobną fryzurę. Rodzice trzymali się liberalnych poglądów i dopuszczali możliwość zmiany płci. Jednak na początku 2021 r. tak zwany Shiloh zmienił zdanie. Teraz znowu chce być dziewczyną.

19. Ciało aktorki zostało ozdobione 20 tatuażami w różnym czasie. Najbardziej wzruszające można uznać za współrzędne miejsca urodzenia dzieci na lewym ramieniu. Litera „H”, wykonana na cześć brata, zdobi jej lewy nadgarstek. Na cześć swojego drugiego męża Angie wykonała dwa tatuaże, które później pokryła innymi rysunkami i napisami w języku arabskim.

Po wewnętrznej stronie prawej nogi wciąż pozostaje zaszyfrowane imię Brada Pitta, a raczej jego inicjały. Tatuaże Angeliny Jolie wyróżniają się elegancją, pięknem i symboliką. Każde zdjęcie i napis ma specjalne znaczenie.

Jolie Angelina

20. W maju 2013 aktorka przeszła obustronną mastektomię, a następnie rekonstrukcję piersi. Powodem operacji było wysokie ryzyko zachorowania na raka piersi i jajnika.

To rak piersi odebrał życie wielu krewnym Jolie. Aktorka została zbadana i zdecydowała o środkach zapobiegawczych. Swoją decyzję ogłosiła opinii publicznej, wyjaśniając, że rak powoduje, że wiele osób czuje się bezradnych, a jej przykład pomoże kobietom wyjść z cienia i zadbać o swoje zdrowie.

Angelina powiedziała, że ​​w takiej sytuacji zawsze jest wybór – żyć w cieniu raka lub zmierzyć się z problemem twarzą w twarz. Po operacji ogłosiła, że ​​zamierza usunąć jajniki, aby zminimalizować ryzyko podstępnej choroby. W marcu 2015 r. Jolie podzieliła się z New York Times, że usunęła jajniki i nie będzie mogła mieć dziecka.

Angelina Jolie skończyła 46 lat w 2021 roku. Oficjalnie znów jest wolna i wielu mężczyzn nadal marzy o takim partnerze życiowym. Według badań 35% mężczyzn marzy o zaproszeniu jej na kolację przy świecach. Angie znalazła się również na szczycie listy najbardziej pożądanych kobiet.

W lutym 2007 roku aktorka została uznana za najwybitniejszy symbol seksu wszech czasów. Jednak sukces Jolie nie ogranicza się do seksowności i kobiecej atrakcyjności. W rankingu najbardziej szanowanych osób na świecie Angelina niezmiennie znajduje się w pierwszej dziesiątce i prowadzi wśród kobiet.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments