Biorewitalizacja skóry twarzy kwasem hialuronowym

biorewitalizacja twarzy

Biorewitalizacja twarzy – jest skutecznym sposobem na odmłodzenie wyglądu i opóźnienie pojawienia się zmian związanych z wiekiem. Można go wykonać w każdym wieku, a pierwsze efekty widoczne są już po kilku zabiegach. Innymi słowy, jest to mniej traumatyczna i bezpieczniejsza alternatywa dla aparatów chirurgicznych. Co to jest?

Opis procedury biorewitalizacji

Istotą metody jest nasycenie środkowych i głębokich warstw naskórka kwasem hialuronowym. Ten polisacharyd jest początkowo obecny w skórze, ale z biegiem czasu jego ilość spada kilkakrotnie. Z tego powodu skóra zaczyna wiotczeć i pokrywać się zmarszczkami. Biorewitalizacja kwasem hialuronowym uzupełnia niedobory tej substancji i daje potężny impuls do rozpoczęcia procesów odmładzających.

Zabieg nie zakłóca naturalnych procesów zachodzących w skórze. Wręcz przeciwnie, daje mu brakujące zasoby do regeneracji komórek. W rezultacie odmłodzenie następuje jakby od wewnątrz, bez operacji i późniejszej długotrwałej rehabilitacji.

biorewitalizacja kwasem hialuronowym

Korzyści biorewitalizacji

Jednocześnie rozwiązuje szereg problemów związanych ze zmianami związanymi z wiekiem: przywrócenie równowagi wodnej, produkcja kolagenu, poprawa wyglądu skóry. Doskonałe efekty estetyczne i bezpieczeństwo – to główne zalety tej metody. W przeciwieństwie do mezoterapii przerwy między sesjami są dłuższe, a same zabiegi będą wymagały znacznie mniej.

Ponadto naturalne odmładzanie jest odpowiednie dla osób, które obawiają się zapobiegania zmianom związanym z wiekiem. Poziom kwasu hialuronowego zaczyna spadać od 25 roku życia i im wcześniej kobieta skonsultuje się z kosmetyczką, tym lepiej. W takim przypadku oznaki nieuniknionego biologicznego starzenia się nie pojawią się szybko.

procedura biorewitalizacji

Cechy biorewitalizacji

Kwas hialuronowy podaje się we wstrzyknięciu podskórnym. Średnio, aby uzyskać maksymalny efekt, wymagane są 3-4 zabiegi, między którymi następuje dwutygodniowa przerwa. Dokładna liczba sesji zależy od stanu skóry i stopnia nasilenia obszarów problemowych.

Najpierw skóra jest dokładnie oczyszczana z makijażu i gruczołów łojowych. Kosmetyczka w swojej pracy posługuje się specjalną cienką igłą, która wykonuje mikronakłucie. Zabieg biorewitalizacji często nie powoduje poważnego dyskomfortu, może występować jedynie niewielki ból. Przy niskim progu bólu na skórę nakładany jest krem ​​z lidokainą, który zapewnia znieczulenie miejscowe.

Sam proces trwa nie dłużej niż godzinę. W miejscu wstrzyknięcia mogą pojawić się małe siniaki, które ustępują po kilku dniach. Dzięki specjalnej konstrukcji igieł kwas hialuronowy pod skórą jest równomiernie rozprowadzany i natychmiast zaczyna działać. Osoba po biorewitalizacji jest pokryta grudkami, ale następnego dnia wygląda na promienną i wypoczętą. Zabieg można wykonać o każdej porze roku, a efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

Obecnie biorewitalizacja laserowa staje się coraz bardziej popularna. Technologia ta polega na wnikaniu kwasu hialuronowego w głąb skóry za pomocą promieniowania laserowego. Na twarz nakładany jest specjalny żel hialuronowy i poddawany działaniu zimnego lasera.

osoba po biorewitalizacji

I wreszcie same powody

Biorewitalizacja skóry twarzy prowadzi do następujących rezultatów:

  1. Proces starzenia się spowalnia.
  2. Przywracają normalne gruczoły łojowe.
  3. Rozszerzone pory wąskie.
  4. Drobne i głębokie zmarszczki zostają wygładzone.
  5. Niepożądana pigmentacja zostaje wyeliminowana.
  6. Znikają cienie i pod oczami.
  7. Poprawia koloryt twarzy.
  8. Ulga skóry staje się bardziej jednolita.
  9. Aktywowana jest produkcja własnego kolagenu.
  10. Poprawia się jakość komórek i ich funkcjonowanie.

Na dłuższą metę skóra zyskuje świeży i promienny wygląd, łatwiej oprzeć się agresywnym działaniom otoczenia. Naturalne odmłodzenie przywraca jej zdolność do samodzielnej produkcji kolagenu, bez czego bardzo szybko pojawiają się zmiany związane z wiekiem.

Śródskórne iniekcje kwasu hialuronowego poprawiają aktywność komórek skóry właściwej i normalizują ich regenerację na długi czas. Skóra otrzymuje bardzo potrzebne składniki odżywcze i tlen, a wolne rodniki są mniej szkodliwe dla cząsteczek, które są głównym budulcem zewnętrznej struktury skóry.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments