Co zrobić, jeśli mężczyzna nie chce dzieci

Jeśli mąż nie chce mieć dzieci, powoduje to często nieporozumienia, pretensje i niepokój ze strony kobiety. Najczęstszym błędem jest próba przekonania męża do rodzicielstwa. Niestety, najczęściej ta strategia nie działa. Ponadto wiele dziewczyn zastanawia się, co zrobić, jeśli facet nie chce dziecka, jeśli chodzi o przyszłe życie rodzinne. Takie podejście do dzieci jest przerażające, ale jest nad czym pracować.

Powody: dlaczego mąż nie chce mieć dzieci

Większość mężczyzn w dzisiejszych czasach nie spieszy się do małżeństwa i posiadania dzieci, nawet jeśli są dobrze finansowo. Sytuacja ta nie jest łatwa.

jeśli mąż nie chce dzieci

Żeby temu zaradzić, trzeba najpierw zrozumieć przyczyny, w przeciwnym razie można pogorszyć sytuację. Mogą być różne:

 • Strach przed pojawieniem się nowej osoby, choćby najmniejszej, w życiu. To jest naturalne. Każdy zdaje sobie sprawę, że wraz z pojawieniem się dziecka zwykła rutyna życia zmienia się diametralnie. Bezsenne noce, zmęczona żona, codzienne obowiązki i inne domowe sprawy, rezygnacja ze zwykłych przyjemności to pierwsze skojarzenia, jakie pojawiają się w głowie mężczyzny.
 • Strach przed utratą uwagi. Nikt nie zaprzeczy, że wraz z narodzinami syna lub córki, uwaga matki zostaje całkowicie przeniesiona na dziecko. Nie ma ona po prostu czasu na spotkania towarzyskie ani na spędzanie czasu z mężem, ponieważ jest całkowicie pochłonięta opieką nad dzieckiem.
 • Obawy o wygląd swojej żony. Czasami powód może być nieco zabawny – niektórzy mężczyźni boją się, że ich piękna żona zamieni się w wiecznie zmęczoną, senną i znużoną życiem kobietę w szlafroku bez fryzury.
 • Niepewność materialna. Jest to normalny powód, dla którego mężczyzna może bać się wziąć na siebie odpowiedzialność za nowe życie. Do czasu powiększenia się rodziny wielu z nich chce mieć stabilne i wysokie dochody, własne mieszkanie i perspektywy pracy. Jeśli tak nie jest, cieszenie się rodzicielstwem jest dość problematyczne.
powody, dla których mężczyzna nie chce dzieci
 • Nie chce stracić swojej wolności lub hobby. Małżeństwa bez dzieci mogą spędzać czas tak, jak chcą, ale w przypadku dzieci już tak nie jest. Posiadanie dziecka często ogranicza wiele możliwości.
 • Złe doświadczenia rówieśników, przyjaciół lub znajomych. Tacy mężczyźni uważają, że ich koleżanki stały się nudne i nieciekawe po urodzeniu dzieci.
 • Problemy zdrowotne. Jest to bardzo poważny powód, ale wielu mężczyzn niechętnie mówi o tym otwarcie.

Teraz jest jasne, dlaczego mąż nie chce mieć dziecka. Często istnieje więcej niż jeden powód, ale trudno jest określić, który z nich jest główny.

Najczęściej zdarza się, że silniejsza płeć nie jest całkiem gotowa psychicznie na rodzicielstwo. Mogą się do tego przyczynić:

 • Nieuformowane wartości rodzinne.
 • Trudne dzieciństwo, brak pieniędzy w rodzinie, kłótnie rodzicielskie.
 • Egoizm.
 • Niechęć do wzięcia odpowiedzialności.
co zrobić, jeśli mężczyzna nie chce dziecka

Jeśli mężczyzna nie chce mieć dzieci, znajdzie tysiąc powodów, by nie podejmować tego kroku teraz. Ale często zdarzają się sytuacje, gdzie kobieta, która jest w ciąży, skarży się, że jej mąż nie chce dziecka. To już jest duży problem.

Co zrobić, jeśli mąż nie chce dziecka

Przede wszystkim należy spróbować delikatnie i dyskretnie zapytać go, co go tak przeraża i nastawia przeciwko dziecku. Kiedy to zrozumiesz, będzie ci o wiele łatwiej stopniowo zamienić jego „nie” na „tak”.

Trzy główne zasady:

 1. Nigdy nie rzucaj oskarżeń i obraźliwych uwag.
 2. Używaj zwrotów typu „ja”.
 3. Słuchaj uważnie i staraj się zrozumieć pozycję drugiej osoby.

Bardzo ważne jest, aby uświadomić mężczyźnie następujące fakty:

 • Narodziny małego człowieka nie będą miały wpływu na jego wolność. Wystarczy spróbować zorganizować wszystko w odpowiedni sposób.
 • Rodzice przeżywają radość i szczęście, gdy w rodzinie pojawia się długo oczekiwane dziecko.
jeśli mąż nie chce drugiego dziecka
 • Problemy mieszkaniowe czy zawodowe mogą być rozwiązywane wspólnie, jeśli tylko tego chcecie.
 • Każdy mężczyzna, który zostaje ojcem zasługuje na szacunek, staje się bardziej męski i atrakcyjny. Z drugiej strony, kobieta może się zaniedbać nie rodząc, po prostu nie dbając o siebie.

Można spróbować zapisać się na kurs dla przyszłych rodziców lub udać się do dobrego psychologa. Najważniejsze to nie nalegać i nie spieszyć się.

Jeśli mąż nie chce drugiego dziecka

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się w porządku: szczęśliwa rodzina, ojciec i matka, słodkie dziecko. Z czasem jednak kobieta czuje, że jedno dziecko to za mało i potrzebuje kolejnego. Ale wszystkie rozmowy zostają natychmiast zakończone przez męża.

Sytuację tę można wyjaśnić w bardzo prosty sposób:

 • Z czasem mężczyzna przyzwyczaja się do dziecka i uważa, że jedno to wystarczająco dużo (zwłaszcza jeśli sam nie ma brata lub siostry).
 • Jeśli mąż wychował się w dużej rodzinie, to wręcz przeciwnie, rozumie, że lepiej być samemu i mieć wszystko, niż dzielić się z innymi.
 • Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że to spory wydatek.

Bardzo często mężowie nie chcą mieć więcej dzieci, mając już syna lub córkę z poprzedniego małżeństwa. Mają po prostu duże skojarzenia z negatywnym doświadczeniem życia małżeńskiego. Ale jeśli żona jest mądra, może wziąć tę sytuację w swoje ręce i stopniowo zmieniać postrzeganie męża.

dlaczego mężczyzna nie chce dziecka

Wszystkie te wskazówki mogą być również stosowane, gdy facet nie chce mieć dzieci. Ale lepiej jest najpierw udokumentować swój związek, aby przyszłe dziecko miało pełną rodzinę.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments