Czy istnieje przyjaźń między mężczyzną a kobietą?

Czy istnieje przyjaźń między mężczyzną a kobietą? To pytanie niepokoi wielu ludzi. Ale nikt nie potrafi udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Istnieją różne poglądy, a zwolennicy każdego z nich mogą podać wiele argumentów na rzecz swojego wyboru.

Dlaczego przyjaźń między mężczyzną a kobietą jest niemożliwa

Jedną z przeszkód jest to, że prędzej czy później ktoś i tak będzie chciał więcej. Jednak prawdopodobieństwo to wzrasta dziesięciokrotnie, jeśli oboje są samotni i nie są zaangażowani w inne związki. Bliska komunikacja zawsze prowadzi do tego, że ludzie stają się do siebie bardzo przywiązani

przyjaźń między mężczyzną a kobietą

W takim przypadku bardzo trudno jest utrzymać przyjaźń. Najprawdopodobniej związek będzie musiał zostać całkowicie zerwany, ponieważ ten, kto nie jest zakochany, będzie unikał dalszej komunikacji w jakikolwiek sposób z niezręczności.

Kiedy próbuje się zrozumieć, czy istnieje przyjaźń między kobietą a mężczyzną, wystarczy spojrzeć na wiele przykładów i wyciągnąć dla siebie wnioski.

Oczywiście, dla każdej kobiety, przyjaźń z mężczyzną ma swoje zalety. Po pierwsze, nigdy nie ma żadnej konkurencji między przyjaciółmi płci przeciwnej, ponieważ są one zbyt różne, aby być w jakikolwiek sposób zazdrosne o siebie. Po drugie, tacy przyjaciele są zazwyczaj o wiele bardziej szczere, nie dają pocieszających komplementów, ale także nie czepiają się wad.

mężczyzna i kobieta są ze sobą związani

Mogą swobodnie dyskutować na różne tematy i uzyskać dobrą radę. Jednak przyjaciele różnych płci są prawie zawsze na cienkiej linii zakochania się w ten czy inny sposób, a te uczucia mogą być całkiem nieświadome.

Dziewczyny są szczególnie dotknięte przez tego rodzaju relacji, zwłaszcza jeśli są one samotne i nadal czekają na swoją miłość. Gdy są w związku z mężczyzną, przyzwyczajają się do jego obecności i zaczynają planować.

przyjaźń kobiety z mężczyzną

Mężczyźni są zupełnie inni: od razu wiedzą, czego chcą. I niestety to, co dziewczyny nazywają „przyjaźń”, mężczyźni uważają za zwykłe towarzystwo bez żadnych szczególnych zobowiązań..

Opinia mężczyzn w tej sprawie jest taka, że można przyjaźnić się z kobietami, jeśli uważają, że są brzydkie lub nieatrakcyjne. Nieatrakcyjność nie oznacza jednak, że z ich wyglądem jest problem. Kobieta może być piękna, ale wcale nie atrakcyjna w kontekście miłosnym, czy to dlatego, że jest matką trójki dzieci, czy szefową dużej firmy, czy po prostu osobą, która nie jest świadoma swojej urody.

Można powiedzieć, że dla mężczyzn kobieta-przyjaciółka jest przyjacielem wśród obcych. To ona pomaga im zrozumieć psychologię ich własnego gatunku i nazywać rzeczy po imieniu.

przyjaźń mężczyzny z kobietą

Kiedy możliwa jest przyjaźń między kobietą a mężczyzną

Przypadki, w których przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną jest możliwa:

  • Kiedy są przyjaciółmi od dzieciństwa. Od lat są razem, w pełni poznali swoje osobowości, więc ci ludzie po prostu nie są zainteresowani zdobywaniem siebie nawzajem. Ale są też inne scenariusze.
  • Kiedy nie podobają się sobie zewnętrznie. Przyjaciele to przede wszystkim ludzie, którzy pasują do siebie charakterem, spojrzeniem na życie, zainteresowaniami i wspólnym hobby. Atrakcyjność zewnętrzna nie jest konieczna do tego.
przyjaźń kobiety z mężczyzną od dzieciństwa

W tym miejscu należy wyraźnie zaznaczyć, że mówimy o relacji przyjacielskiej: ludzie spotykają się czasem, bawią się, rozmawiają na wspólne tematy.

Przydatne wskazówki

Psychologia przyjaźni jest bardzo skomplikowaną i niezrozumiałą rzeczą. Eksperci zalecają następujące wskazówki, jeśli nie chcesz stracić przyjaciela:

  • Nigdy nie przekraczaj granicy przyjaźni, nie pozwalaj na flirtowanie, nie okazuj dwuznacznych komplementów.
  • Częściej przypominaj, że jest to tylko przyjaźń.
  • Nie spędzaj razem zbyt dużo czasu.
  • Nie zdradzać zbyt osobistych tajemnic.

Jeśli nie trzymać się tych wskazówek, prędzej czy później ten rodzaj relacji przerodzi się w miłość lub po prostu zostanie zerwany. Nie należy się oszukiwać i udawać, że nic się nie dzieje

Jeśli mężczyzna ma przyjaciółkę, musi od czasu do czasu „wyjaśnić” charakter relacji i zachować pewien dystans. Kobiety w dużej mierze polegają na uczuciach i działają nieświadomie, a potem wysuwają pretensje.

psychologia przyjaźni między mężczyzną a kobietą

Krótko mówiąc, nie da się odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje przyjaźń między kobietą a mężczyzną. Prawda jest gdzieś pośrodku i każdy musi znaleźć właściwą odpowiedź dla siebie.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments