Dysport czy Botox: główne różnice

Dysport jest tak zwanym analogiem botoksu. Z wiekiem wiele kobiet wykorzystuje ten zabieg, ponieważ pomaga im zachować młodość i urodę. Leki te są trucizną, szeroko stosowaną w medycynie estetycznej w minimalnych stężeniach medycznych.

Jaka jest różnica między dysportem a botoksem?

Dysport czy Botox

Główna różnica – to ilość toksyny botulinowej, albuminy oraz zawartość substancji dodatkowych:

  • Dysport zawiera około 12,5 ng toksyny botulinowej na fiolkę, podczas gdy Botox zawiera tylko 5 ng.
  • Jako składniki pomocnicze w Dysport stosuje się laktozę, w Botoksie – chlorek sodu.
  • Same butelki Dysport mają większą objętość. Lekarze twierdzą, że potrzeba więcej tego leku, aby osiągnąć optymalny wynik.

Dysport produkuje francuska firma, a Botox – amerykańska. Z tego powodu Dysport jest bardziej popularny i znany w Europie.

Eksperci twierdzą, że leki ze względu na różnicę w składzie mają wyjątkowy wpływ na organizm człowieka. Różnica w dawce terapeutycznej prowadzi do różnicy w stosunku między zastosowaną dawką a oczekiwanym efektem.

Co wybrać Botox czy Dysport?

Zewnętrznie leki działają identycznie: w krótkim czasie po zabiegu twarz zaczyna wyglądać młodziej, zmarszczki są wygładzone, skóra staje się gładsza.

Botoks lub Dysport

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Botox jest skuteczniejszy i cieszy się większą popularnością. Ale w niektórych przypadkach niezastąpiony jest również Dysport. Główną zaletą tego leku jest jego szybkie działanie.

Zaczyna działać znacznie szybciej niż Botox (około 2-3 dni). W większości przypadków pierwszy efekt staje się zauważalny następnego dnia i stopniowo się nasila, osiągając maksimum po 2 tygodniach. Jest to bardzo wygodne dla osób, które pilnie potrzebują uporządkować się przed ważnym wydarzeniem, spotkaniem, rozmową kwalifikacyjną. Pierwsze efekty wprowadzenia Botoxu można zauważyć dopiero za 5-7 dni.

Natomiast efekt stosowania Dysportu to około 8-9 tygodni, Botox – około 3 miesięcy. Lekarze twierdzą jednak, że z czasem efekt Dysportu staje się dłuższy. Dlatego jeśli robisz zastrzyki regularnie, za rok lub dwa wystarczy zrobić jeden zabieg co pół roku, aby zachować przyzwoity wygląd.

Kolejny niuans: Dysport ma ciekawą cechę – poszerza działanie neuroparalityczne na obszary twarzy sąsiadujące z obszarami roboczymi. Jeśli lekarz jest kompetentny, doświadczony i dobrze zorientowany we wszystkich zawiłościach, to dzięki tej funkcji może osiągnąć łagodny efekt wygładzenia zmarszczek.

Botox jest pozbawiony tej cechy. Ale w pewnym stopniu jest to plus, ponieważ efekt uboczny w przypadku niewłaściwego podania leku lub naruszenia technologii zabiegu nie poszerza się na sąsiednie mięśnie.

przygotowanie dysport

Zabieg jest prawie bezbolesny. Nieprzyjemne odczucia są prawie minimalne, można je porównać tylko z ugryzieniem komara. W razie potrzeby specjalista może użyć kremu o działaniu znieczulającym.

Nie ma różnicy w cenie, są one prawie kosztują tak samo. Jednak potrzeba więcej Dysportu do zastrzyków. Wiele zależy od wieku pacjenta i aktywności mięśni mimicznych.

Dysport w kosmetologii został zatwierdzony tylko przez FDA, natomiast Botox –  FDA oraz NIBSC. Wybór zależy wyłącznie od celu zabiegu. Dysport wygładza zmarszczki bardziej naturalnie i działa stosunkowo szybciej, Botox daje dłuższy efekt i ma zmniejszone ryzyko nieprzyjemnych konsekwencji w przypadku naruszenia technologii.

Konsekwencje zastrzyków Dysport

Prawidłowo wykonany zabieg pozwala szybko przywrócić osobie młodość, świeżość i urodę. Zastrzyki pomagają pozbyć się drobnych i średnich zmarszczek oraz sprawiają, że głębokie fałdy stają się mniej wyraźne i zauważalne. Powtarzane procedury pozwalają zwiększyć efekt.

dysport w kosmetologii

Bardzo często pojawiają się opinie, że po „zastrzykach kosmetycznych” osoba staje się nienaturalna i przypomina maskę, zaburzona jest również naturalna mimika twarzy.

Najważniejsze w tej sprawie jest profesjonalizm lekarza. Musi być prawdziwym specjalistą i rozumieć wszystkie niuanse. Niewłaściwie wykonane zastrzyku Dysport lub botoksu mogą prowadzić do paraliżu lub osłabienia innych mięśni. Z tego powodu wynik jest całkowicie nieprzewidywalny.

Również przy nadmiernym podawaniu leków może czasami opadać kącik ust lub powieka. Ale na szczęście działanie neurotoksyny jest odwracalne, więc w ciągu kilku miesięcy wygląd można przywrócić.

Czasami pojawia się też alergia na Dysport. Pojawienie się lekkiego obrzęku lub uczucie lekkości w mięśniach w pierwszym dniu po zabiegu jest całkiem do przyjęcia. Mijają szybko. Inne działania niepożądane to drętwienie lub opadanie brwi, ból głowy, krwiak, obrzęk górnej powieki, ból.

Dysport i alkohol

Wiele osób interesuje się, jak kompatybilne są Dysport i napoje alkoholowe. W ciągu pierwszych 3-5 dni po wstrzyknięciu należy przestać używać zarówno mocnego, jak i słabego alkoholu. Stosowanie takich napojów może zneutralizować działanie leku.

procedura dysportu

Ponadto zabieg po Dysportie wyklucza wizytę w wannie, opalanie, pobyt w solarium. Nie powinnaś też pić mocnej kawy i herbaty, spożywać pikantne potrawy, robić maseczki kosmetyczne na twarz.

Zabiegi takie są zabronione dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób z zaostrzeniami chorób przewlekłych, osób leczonych antybiotykami lub antykoagulantami, a także pacjentów po 60. roku życia ze znacznym zwiotczeniem skóry. W takich przypadkach istnieje bardzo duże ryzyko niepożądanych skutków ubocznych.

W każdej chwili możesz przestać wykonywać zabiegi. Nie powodują negatywnego uzależnienia, więc nie powinny pojawić się żadne problemy.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments