Jak optycznie zmniejszyć nos bez operacji i wypełniaczy

Wiele dziewcząt i kobiet zastanawia się, jak optycznie zmniejszyć nos. Oczywiście przede wszystkim organ ten powinien funkcjonować prawidłowo, spełniając swoją bezpośrednią funkcję dostarczania powietrza do organizmu i wyłapywania szkodliwych patogenów. Spora część osób jednak nie tyle dba o zdrowie tego narządu, co o jego cechy zewnętrzne.

Czy można zmniejszyć nos bez operacji?

Osiągnięcie wymarzonego profilu z trwałym efektem jest realne tylko dzięki operacji – rynoplastyce. Niektóre cechy można jednak skorygować za pomocą wypełniaczy, ale daje to dość krótkotrwały efekt – około roku lub dwóch, w zależności od użytego preparatu.

jak optycznie zmniejszyć nos

Prawdą jest, że są osoby, które boją się operacji lub z jakiegoś powodu nie chcą iść pod nóż chirurga. Są też skutki uboczne, problemy z okresem rekonwalescencji i inne niuanse. Poza tym, czasem efekt nie pokrywa się z pożądanym wizerunkiem, a pacjent musi znosić takie niepowodzenia. Dlatego zainteresowanie tym, jak zmniejszyć nos bez operacji plastycznej, nie znika. Jest to wykonalne, ale czasochłonne.

Jak zmniejszyć nos za pomocą makijażu

Poprawianie profilu za pomocą makijażu powinno odbywać się codziennie. Ta procedura potrwa około dwudziestu minut. Jest jeszcze jeden ważny szczegół – konturowanie i makijaż powinny być wykonywane tylko w świetle dziennym. W ten sposób łatwo kontrolować, ile produktu trzeba nałożyć, aby wszystko wyglądało naturalnie i nikt nie domyślił się stosowanych sztuczek.

czy możliwe jest zmniejszenie nosa bez operacji

Aby nauczyć się tych wszystkich sztuczek, będziesz potrzebowała dużo czasu, umiejętności i cierpliwości. Ale efekt jest naprawdę niesamowity: długi nos staje się krótszy, czubek zgrabniejszy, a szerokie skrzydła stają się mniejsze i węższe.

Jak pomniejszyć nos za pomocą makijażu i konturowania

Metoda ta ma jednak swoje wady:

 • Te wszystkie cieniowania i konturowania działają tylko z en face. Profil nie zmienia się, co oznacza, że wynik nie jest dostępny pod każdym kątem.
 • Jeśli obficie się pocisz podczas uprawiania sportu, rekreacji na świeżym powietrzu, przebywania w gorącym pomieszczeniu lub na plaży, kosmetyki mogą się zmyć, a cała ciężka praca pójdzie na marne.

Jeśli te drobiazgi nie zniechęciły do wizualnej redukcji nosa z garbem lub szerokimi skrzydełkami, można powoli zacząć uczyć się podstaw tej sztuki. Cała zasada korekty opiera się na graniu światłem i cieniem: miejsca problematyczne należy zamaskować ciemnym kolorem, miejsca, które wymagają zwężenia, zaleca się rozjaśnić.

Poniższe narzędzia i środki mogą pomóc zmniejszyć optycznie nos:

 • szeroki pędzel do podkładu;
 • pędzel z naturalnego włosia zapewnia wysoką jakość blendowania;
 • podkład w trzech odcieniach;
 • rozświetlacz;
 • korektor w odcieniach brązu;
 • utrwalający puder mineralny.

Kolejne kroki zależą od problemu, z jakim mamy do czynienia. Pierwszym krokiem jest wyrównanie wszelkich niedoskonałości skóry za pomocą podkładu.

Jak optycznie zmniejszyć nos

Na uprzednio oczyszczoną skórę nałóż korektor w kolorze brązowym na sam czubek. Następnie dokładnie zblenduj go za pomocą pędzla lub specjalnej gąbki. Upewnij się, że wszystko zostało utrwalone na wierzchu i zabezpieczone transparentnym pudrem mineralnym.

Nos z garbem jest często bardzo przykry dla jego właścicieli. Jest to jednak cecha charakterystyczna dla kobiet ze wschodu. Jeśli jednak nie możesz znieść tej osobliwości swojego wyglądu, możesz zakamuflować garbek za pomocą brązowego korektora. Ciemniejszy odcień ukrywa wystającą część i optycznie spłaszcza grzbiet nosa.

Zmniejsz swój nos bez operacji plastycznej

Dziewczyny z szerokim mostkiem nosowym powinny najpierw nałożyć podkład, a następnie rozświetlacz na to miejsce. Aby odwrócić uwagę od tego obszaru, należy przenieść ją na piękne brwi (o ile są zadbane), klasyczne kreski na górnej powiece. Kreskiki na dolnej powiece są surowo zabronione.

Kartoflany nos jest cechą typowo słowiańską. Szerokie skrzydła można zakamuflować nakładając na boki korektor w postaci podłużnych pionowych linii oraz rozświetlacz. Stosuje się go na środkową część nosa, tj. grzbiet.

Jak optycznie zmniejszyć nos bez makijażu

Ludzie, którzy opracowują ćwiczenia budujące twarz, twierdzą, że wytrwałe ćwiczenia mogą nie tylko zlikwidować i zmniejszyć widoczność fałdów skórnych, ale także poprawić profil. Opierają się one na fakcie, że nos zbudowany jest z chrząstki, tylko przegroda jest zbudowana z kości. Dlatego też mięśnie mogą być napinane lub skracane bez operacji. Istnieją nawet zdjęcia, które wyraźnie potwierdzają zmiany przed i po.

Jednak początkowe rezultaty będą widoczne dopiero po 15 tygodniach codziennych ćwiczeń. Musisz wykonywać ćwiczenia codziennie, bez żadnych innych zakłóceń.

Zalecane techniki:

 • Owiń palec wskazujący i kciuk wokół nozdrza i końcówki, lekko je unosząc. Powoli pociągnij górną wargę w dół, tak aby wyraźnie odczuć rozciąganie. Powtórzyć co najmniej czterdzieści razy.
 • Przytrzymaj mocno nozdrza (jak w pierwszym przypadku) i zaciśnij je. Poruszaj się okrężnymi ruchami, trzymając zaciśnięte palce i jakby rozcierając. Powtórz 45 razy w górę i w dół
 • Zaciśnij mostek nosa (jak w poprzednim ćwiczeniu). Palcem drugiej ręki naciśnij i przytrzymaj czubek nosa. Opuścić górną wargę i ponownie ją podnieść.. Powtórz czterdzieści razy.
Jak optycznie zmniejszyć nos bez makijażu

Co ciekawe, nos jest organem, który powiększa się aż do śmierci człowieka. Z czasem profil traci na wyrazistości. Aby zapobiec takim zmianom, trzeba dokładnie opracować taką technikę:

 1. Palcem wskazującym nacisnąć końcówkę lekko do góry.
 2. Otwórz lekko usta, starając się przyciągnąć górną wargę w kierunku zębów.

Warto również wyjaśnić, że gimnastyka twarzy nie pomoże w przypadku garbów czy skrzywienia przegrody nosowej. Przerost tkanki chrzęstnej lub kostnej może być usunięty tylko przez chirurga.

Nie wiadomo, kto ma rację w debacie o tym, jak wizualnie zmniejszyć nos – zwolennicy face-buildingu czy jego przeciwnicy. Ci ostatni, nawiasem mówiąc, twierdzą, że taka manipulacja tylko rozciąga skórę, traumatyzuje i przyczynia się do przedwczesnego pojawienia się zmarszczek.

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak optycznie zmniejszyć nos, należy również wziąć pod uwagę fakt, że nie zawsze jest to tylko problem estetyczny.

Często, jeśli osobie przeszkadza kształt nosa i nie może ona prawidłowo oddychać, świadczy to również o problemie zdrowotnym. Może to być odchylona przegroda, która uniemożliwia prawidłowe oddychanie, lub torbiele, które urosły. Nie można ich skorygować żadnymi ćwiczeniami czy makijażem, a operacja jest koniecznością.

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments