Jak wiązać szalik

Każda dziewczyna powinna wiedzieć jak pięknie wiązać szalik. To akcesorium zawsze pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i sprawić, że Twój wizerunek będzie jaskrawy. Niezwykle wiązany  szalik doda garniturowi elegancji.

Dziesięć sposobów jak wiązać szalik

Wybierając szaliki damskie, zwróć uwagę na produkty wykonane z cienkiej tkaniny lub dzianiny. Będą oni pięknie udrapowane. Wybierz tkaninę, która nie kurczy się i z naturalnymi włóknami w składzie. Takie produkty nie tylko będą wyglądać drogo, ale także rozgrzeją Cię w chłodne dni.

jak wiązać szalik

Metoda 1. Zawiąż szalik ósemką

Połącz najdalsze końce prostokąta w węzły. Zarzuć szalik na szyję i przekręć go przed sobą, tworząc ósemkę. Załóż również luźną pętlę na szyję. W przypadku złej pogody taki szalik można zarzucić na głowę. Będzie wyglądać jak chusta.

Dziesięć sposobów na wiązanie szalików

Metoda 2. Szalik z wysokimi kołnierzami

Złóż szalik na pół, skrzyżuj jego końce wokół szyi i przesuń je do przodu. Zawiąż końce jednym węzłem, nie dokręcając go. Wyprostuj szalik tak, aby węzeł schował się pod środkową częścią szalika.

Szalik z wysokimi kołnierzami

Metoda 3. Znakomity węzeł

Złóż szalik na pół i trzymając w jednej ręce pętlę, a w drugiej końce szalika, zarzuć ją na szyję. Weź jeden wolny koniec i włóż go w pętlę na dole. Drugi wolny koniec wciągnij w pętlę u góry. To będzie dobry splot.

Metoda 4. Kokarda na szyi

Garnitur biurowy lub cienki płaszcz będzie wyglądał elegancko, jeśli założysz do nich jedwabne szale zawiązane w kokardę. Aby zrobić pół-kokardkę, zrób węzeł na pół, wyciągając tylko jedną pętlę. Obróć szalik na bok, aby kokardka nie znajdowała się pośrodku.

jak wiązać szalik w stylu kokardki

W tym roku kokardki zaczęto wiązać na dzianinie. Wykonanie takiego węzła wymaga długich i wąskich szalików z cienkiej przędzy.

Metoda 5. Szalik-wodospad

Najwygodniej jest zawiązać duże szaliki. Złóż szalik po przekątnej. Zastosuj kąt do przodu i rzuć końce za plecami. Zawiąż je wokół szyi i schowaj pod przodem szalika, zawiązując węzeł.

Krótkie szaliki można łączyć za pomocą supełka z tyłu głowy. Zawiązany w ten sposób szalik ozdobi każdą kurtkę. W ciepłe jesienne dni akcesorium można założyć na sweter lub golf.

Metoda 6. Uprząż z tkaniny

Weź wąski szalik z cienkiej tkaniny. Załóż go na szyję, zarzucając końce materiału za plecy i pociągając je do przodu. Pociągnij pętlę do żądanej długości. Wolne końce materiału owiń 4-5 razy wokół pętli, pozostałe ogony wyprostuj pośrodku.

Jedwabne szale

Metoda 7. Niezwykły warkocz

Inny sposób zawiązania długiego, cienkiego szalika wydaje się skomplikowany, ale trwa kilka sekund. Zarzuć końce materiału wokół szyi, tworząc pętlę na długości linii klatki piersiowej. Po zrobieniu warkocza pętla będzie krótsza.

Zawiąż końce szalika z tyłu głowy za pomocą podwójnego węzła i przesuń je na bok. Używając pętelki jako trzeciego paska materiału, zapleć warkocz.

Metoda 8. Prosta wić

Złóż cienki jedwabny szal na pół i przekręć końce w różnych kierunkach, aż zwiną się w warkocz. Zarzuć go na szyję, wsuwając końce szalika w przednią pętlę.

Metoda 9. Szalik pod pasek

Chcesz poczuć się jak gwiazda wybiegu? Załóż długą szal pod pasek płaszcza. Pierwszy sposób noszenia chusty z paskiem polega na tym, aby wyprostowany materiał ładnie układał się na rękawach. W przypadku drugiej metody szalik trzeba kilkakrotnie złożyć wzdłuż, wydłużając go.

Sposób 10. Zawiąż ażurowy szalik

Nie wiesz, jak zawiązać szalik z cienkiej koronki? Aby nie zasłaniać ażurowego splotu, nosi się piękne szale bez wiązania węzłów. Zarzuć jeden lub dwa końce szalika za plecami i ponownie przesuń go do przodu. Wyprostuj koszulkę tak, aby szalik opadł na ramię.

Zawiąż ażurowy szalik

Wybraliśmy dla Ciebie najoryginalniejsze i najpiękniejsze sposoby noszenia szalików wykonanych z różnych materiałów. Wybierz, jak nosić damski szalik i jak go zawiązać najlepiej do swojego stroju. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami i bądź urocza tej jesieni!

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments