Jak prawidłowo pić wodę, aby schudnąć.

Wiedza o tym, jak prawidłowo pić wodę, aby schudnąć, może pomóc Ci pozbyć się nadwagi bez zbytnich kłopotów. Wiele osób zapomina, jak ważna dla organizmu jest woda. Brak wody negatywnie wpływa nie tylko na funkcjonowanie wielu narządów, ale także na stan skóry, włosów i paznokci.

Korzyści ze spożycia wody dla utraty wagi

Wiele osób zastanawia się, czy powinno się pić wodę, aby schudnąć. Woda tłumi głód, usuwa toksyny, normalizuje trawienie i przyspiesza rozkład tłuszczu. Woda wypita pół godziny przed posiłkiem pomaga zmniejszyć apetyt, uspokoić żołądek i uregulować pracę przewodu pokarmowego. Wszystko to ma swoje odzwierciedlenie w masie ciała. Dlatego przy układaniu diet zwraca się szczególną uwagę na spożywanie wody.

Jak pić wodę, aby schudnąć

Jednak nadal trzeba wiedzieć, jak pić wodę w ciągu dnia, aby schudnąć. Ilość wypitych płynów sama w sobie nie ma żadnego konkretnego wpływu na utratę wagi. Woda przede wszystkim normalizuje Twój metabolizm.

Niewiele osób wie, że woda znajdująca się w organizmie bierze udział we wszystkich procesach metabolicznych. Zadaniem człowieka jest utrzymanie optymalnej równowagi wodnej, co z kolei normalizuje aktywność komórek tłuszczowych. Kiedy dojdzie do odwodnienia, wiele narządów staje się dysfunkcyjne, a wątroba przestaje przetwarzać tłuszcz.W rezultacie powstaje błędne koło, ponieważ odwodnienie zakłóca produkcję hormonu wzrostu w organizmie, jednego z głównych składników spalających tłuszcz. Mózg, odczuwając brak wody, zaczyna wysyłać niewłaściwe sygnały, co skutkuje tym, że pojawia się duży apetyt i ciągła chęć zjedzenia czegoś. Temu schorzeniu towarzyszy również ogólna utrata sił i sprawności.

Aby temu zapobiec, wystarczy nauczyć się pić odpowiednią ilość wody.

Jak pić wodę, aby schudnąć

Najważniejszą zasadą jest wypicie szklanki wody na pusty żołądek. Trzeba wyrobić w sobie nawyk, tak jak mycie zębów każdego ranka.

Picie wody przed i po posiłkach

Jak prawidłowo pić wodę, aby schudnąć:

  • Musisz wiedzieć, ile wody musisz wypić. Obliczając swoją dzienną dietę, należy skorzystać z prostego wzoru: 30 ml wody na 1 kg wagi. Nie jest wskazane picie większej ilości, ponieważ może to spowodować obrzęk i wypłukać składniki odżywcze.
  • Wodę najlepiej pić pół godziny przed posiłkiem i półtorej godziny po posiłku. Nie zaleca się popijania jedzenia wodą, gdyż nie jest to pomocne, a wręcz zaburza proces trawienia.
  • Należy pić równomiernie i powoli, małymi łykami przez cały dzień. Najlepiej pić przez słomkę. Jednorazowo można wypić nie więcej niż jedną szklankę.
  • Herbata, kawa, soki, kakao i mleko są napojami. Nie są one wliczane do dziennego spożycia wody. Napoje gazowane i woda mineralna nie są używane do utraty wagi. Najlepszą opcją jest czysta woda źródlana lub woda butelkowana od sprawdzonego producenta.
  • Woda powinna mieć temperaturę pokojową. Stosowanie zimnych płynów nie jest korzystne dla organizmu, powoduje senność i osłabienie. Ciepła woda jest dobra dla żołądka, pomaga wyeliminować toksyny i stymuluje cały układ pokarmowy.
Picie wody powinno stać się nawykiem

Picie wody powinno stać się nawykiem. Idealnie byłoby, gdyby człowiek nie musiał zastanawiać się nad tym, co powinien wypić. Najlepiej jest po prostu mieć butelkę wody zawsze w zasięgu wzroku.

Aby schudnąć, trzeba pić wodę – tak twierdzi wielu dietetyków. Liczne opinie tylko potwierdzają ten fakt.

Miłośnicy kawy powinni pamiętać, że na każdą wypitą filiżankę tego napoju należy wypić taką samą ilość czystej wody, nie licząc głównej objętości. Kawa znana jest ze swoich silnych właściwości moczopędnych, dlatego jej działanie powinno być zrównoważone przez odpowiednie spożycie wody.

zasady zużycia wody dla pijących kawę

Z czym pić wodę, aby schudnąć

Jeśli picie samej wody jest trudne, możesz dodać do niej dodatkowe składniki. Najczęściej polecane są miód, cytryna, mięta i cynamon. Mogą być one dodawane pojedynczo lub w kombinacji. Produkty te są bardzo przydatne osobno, ale dobrze dobrana kombinacja może wzmocnić korzyści każdego z nich. Bardzo popularny jest na przykład koktajl z wody, cytryny i cynamonu. Nie tylko pomaga schudnąć, ale także wzmacnia układ odpornościowy, poprawia stan skóry, zmniejsza ból stawów i usuwa stany zapalne..

Co pić z wodą, aby schudnąć

Napoje te można wykorzystać do oszukania żołądka, jeśli do posiłku jeszcze daleko, a odczuwamy głód. Napoje smakują wyśmienicie, pomagają pozbyć się uczucia głodu, oczyszczają przewód pokarmowy i przywracają metabolizm na właściwe tory.

Oczywiście nie należy również zapominać o zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej. W połączeniu z regularnym spożywaniem czystej wody mogą one pomóc w pozbyciu się nadwagi na dobre oraz poprawić samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Woda to doskonałe i skuteczne narzędzie, które pomoże Ci pozbyć się zbędnych kilogramów.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments