Jak poradzić sobie ze zdradą: porady psychologów

Wiedząc, jak poradzić sobie ze zdradą ukochanej osoby, możesz znaleźć szybszy sposób na wyjście z tego krytycznego stanu. Zdrada jest zawsze bardzo ciężkim przeżyciem, które daje drugiej połówce prawo do odejścia. Nie zawsze jest to jednak uzasadnione.

Porady psychologa, jak przetrwać zdradę

W emocjach można zrobić wiele rzeczy, których później będzie się żałować. W żadnym wypadku nie należy mówić krewnym ani obcym, co się stało. To tylko pogorszy sytuację. Ludzie wokół ciebie raczej nie będą w stanie pomóc, a jedynie doleją oliwy do ognia.

Jak poradzić sobie ze zdradą

Niemniej jednak, trzeba uwolnić się od swoich uczuć, pogodzić się z tym i dać sobie spokój. Nigdy nie należy się nad nim rozwodzić i wracać do tematu przez lata.

Nie doprowadzi to do niczego dobrego, a jedynie spowoduje depresję i różne choroby. Stwierdzono, że kobiety, które głęboko przeżywają ból związany ze zdradą, często cierpią na różne choroby kobiece, ponieważ ich ciało reaguje na urazę i upokorzenie.

jak wyjść z krytycznego stanu

Idealnym rozwiązaniem jest rozmowa z psychologiem. To pomoże uwolnić swoje uczucia, a przy tym nikt z Twoich bliskich nie będzie nic wiedział i nie udzieli żadnej rady.

Nie należy podejmować ostatecznej decyzji w przypływie emocji; należy najpierw ochłonąć, a dopiero potem z czystym umysłem zastanowić się nad tym, co się stało i poszukać sposobów rozwiązania problemu.

Jak uratować małżeństwo po zdradzie

Często jest tak, że żona nie chce rozpadu małżeństwa, nawet w przypadku zdrady. W takich przypadkach szuka ona odpowiedzi na pytanie, jak przetrwać zdradę męża i jak zachować rodzinę w całości.

Istnieje nawet przekonanie, że zdrada jest rodzajem kryzysu, nieuniknionym biegiem wielu rodzin, który może albo całkowicie zniszczyć związek, albo przenieść go na nowy, wyższy poziom.

jak uratować małżeństwo

Warto skorzystać z porady psychologa:

  1. Warto przeanalizować istniejące relacje. Możliwe, że mężczyźnie brakuje czegoś w domu lub nie jest z czegoś zadowolony.
  2. Dobrze jest zadbać o siebie i poświęcić sobie więcej uwagi. Może to być przydatne, aby pokazać, że jesteś lepsza od swojej konkurentki.
  3. Rada, aby twój ukochany był trochę zazdrosny, nie jest zła. Ale to nie musi być robione z głową, tylko nienachalnie.
  4. Możesz spróbować pokazać mężczyźnie, że potrzebujesz jego pomocy.
jak pozbyć się negatywnych emocji

Jeśli twój partner jest całkowicie nieprzekonany przez te techniki i wyraźnie nie ma zamiaru robić niczego, aby uratować związek, to nie warto o niego walczyć. Jeśli żałuje tego, co się stało i jest gotowy do pracy nad sobą, to nie jest tak źle, jak się wydaje.

Jak pozbyć się negatywnych emocji po zdradzie

Po romansie wiele kobiet dręczą myśli o tym, co się stało. Warto skorzystać z rad psychologów:

  • Zaakceptuj swoje uczucia. Bardzo przydatne jest ich wypowiedzenie lub zapisanie na papierze. Prowadzenie specjalnego dziennika uczuć jest dobrym rezultatem. Obserwowanie własnych uczuć sprawia, że są one łatwiejsze do opanowania i stanowią mniejszy problem.
  • Pracuj nad swoimi myślami. Nie należy pozwalać, aby złe myśli zatruwały życie. Każda negatywna myśl powinna być zapisana i przeanalizowana. Kontrolowanie tego pomoże zmniejszyć niepotrzebne zdenerwowanie.
  • Warto pomyśleć, co przekazują nieprzyjemne wspomnienia. Bardzo często niektóre kwestie pozostają nadal nierozwiązane. Dlatego też konieczna jest dokładna analiza i ustalenie priorytetów.
  • Przestań oczekiwać od swojej drugiej osoby rzeczy niemożliwych. Nie ma ludzi idealnych, każdy ma wady i zalety. Więc nie próbuj „formować” swojego partnera życiowego, aby był idealny.
  • Pozbądź się perfekcjonizmu. Nie trzeba starać się być doskonałością. Nie możemy być idealni tylko dlatego, że jesteśmy ludźmi. Oczywiście, zawsze należy dążyć do tego, co najlepsze, pracować nad sobą, ale nie należy chorobliwie dążyć do absolutnej perfekcji.

Jest to dużo pracy, dlatego wiele kobiet nie jest w stanie samodzielnie wprowadzić tych rad w życie i musi współpracować z psychologiem.

praca z psychologiem pomaga przetrwać zdradę

Jeśli dziewczyna nie wie, jak poradzić sobie ze zdradą faceta, powinna również posłuchać tych wskazówek. Są one dość skuteczne..

Czy można wybaczyć zdradę mężowi

Wielu psychologów rodzinnych twierdzi, że przebaczenie ma ogromną moc uzdrawiającą. Pomaga przede wszystkim uzdrowić osobę, która została skrzywdzona. Jest to bardzo głęboki proces wewnętrzny. Jeśli kobieta chce uratować związek, prawdopodobnie uda jej się utrzymać rodzinę razem. Wybaczyć zdradę pomaga miłość, hojność i poświęcenie.

Nieprzebaczenie jest w wielu przypadkach destrukcyjne, niesie ze sobą poważne konsekwencje wewnętrzne i stale zaostrza i dręczy psychikę. Taka osoba często nie jest w stanie się uspokoić i ciągle wraca do tego, co się wydarzyło, żali się i ma pretensje. Jest to szkodliwe zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

Bardzo trudno jest wybaczyć, ale osoba, którą kochasz (jeśli nadal tak jest) powinna dostać szansę, aby wszystko naprawić. Na tym właśnie polega prawdziwa miłość… Ale to już każdy sam musi zdecydować. Człowiek musi dokonać własnego wyboru.

0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments