Jak szybko usunąć zaczerwienienie oczu w domu

Wiedząc, jak usunąć zaczerwienienie oczu w domu, możesz szybko pozbyć się tego problemu. Wiele osób boryka się z tym zjawiskiem. Pod koniec dnia pracy oczy często wyglądają na zmęczone, naczynia krwionośne rozszerzają się, przez co białka wydają się czerwone.

Czerwone oczy: przyczyny

Przyczyny zaczerwienienia oczu mogą być bardzo różne. Przede wszystkim należy wspomnieć o czynnikach zewnętrznych. Mogą to być kosmetyki, silny wiatr, dym tytoniowy, pyłki i inne.

do usuwania zaczerwienienia oczu w domu

Bardzo często przyczyną tego stanu jest banalne przeciążenie wzroku z powodu słabego oświetlenia, długotrwałej pracy przy komputerze, długotrwałego oglądania filmów.

Często silne zaczerwienienie oczu jest konsekwencją stresu, napięcia nerwowego, braku snu. Warto wspomnieć o zwiększonym ciśnieniu śródczaszkowym.

przyczyny zaczerwienienia oczu

Z tym problemem często borykają się osoby, które używają soczewek kontaktowych, jeśli nie przestrzegają zasad ich eksploatacji: zapominają o fotografowaniu w nocy, nie zmieniają ich regularnie.

W powyższych przypadkach pozbycie się zaczerwienienia pomogą proste i niedrogie środki. Ale zaczerwienienie może być oznaką początku choroby, więc konsultacja lekarska nigdy nie będzie zbędna.

Jak szybko usunąć zaczerwienienie oczu: leki

Dobry efekt dają krople na zaczerwienienia oczu o działaniu nawilżającym lub tak zwane „sztuczne łzy”. Te mineralne (odbudowujące) krople doskonale radzą sobie z nawilżeniem błony śluzowej, usuwają stany zapalne i niwelują nieprzyjemne uczucie. W składzie są bliskie ludzkiej łzy.

Często stosuje się krople nawilżające i witaminowe. Często poleca się je jako środek zapobiegawczy osobom, które spędzają ponad 6 godzin dziennie przed monitorem komputera. Leki obejmują naturalne i syntetyczne kompleksy witaminowe.

krople do oczu z zaczerwienienia

Jeśli twoje oczy są zaczerwienione od alergii, pomocne mogą być krople antyalergiczne.

Popularne krople – „Vizine”. Likwidują dyskomfort, suchość, pieczenie w zaledwie kilka minut, odświeżają oczy, normalizują ukrwienie, usuwają ślady bezsenności, a efekt jest dość długi. Jeśli jednak nieprzyjemne objawy utrzymują się przez 2 dni, należy zaprzestać stosowania kropli i skonsultować się ze specjalistą. Używanie kropel przez ponad 4 dni bez konsultacji z lekarzem jest niedozwolone.

Środki na czerwone oczy

Medycyna naturalna oferuje wiele sprawdzonych i prostych sposobów rozwiązania tego problemu. Składniki na domowe środki odnajdziemy w każdym domu.

usunąć zaczerwienienie oczu środkami ludowymi

Jak usunąć zaczerwienienie oczu:

  1. Kostki lodu. Weź kostki lodu, zawiń je w czystą cienką szmatkę i nałóż na zamknięte powieki. Przetrzymaj zimny kompres przez około 25-30 minut. Jeśli nie ma lodu, wystarczy zwilżyć chusteczkę zimną wodą i nałożyć na oczy. Zimno zwęża naczynia krwionośne, powodując szybkie zniknięcie zaczerwienienia.
  2. Ziemniak. Weź małego ziemniaka, obierz, pokrój w plasterki. Połóż dwa kawałki na zamkniętych powiekach i pozostaw je na co najmniej 10 minut. Ziemniaki można zmielić na miazgę, a następnie z tej masy zrobić kompres.
  3. Ogórek. Połóż plasterek ogórka na oczy. Przydadzą się również kompresy ze startego ogórka. Jest to prosty, ale skuteczny środek, który pomoże szybko pozbyć się zaczerwienienia.
  4. Herbata. W tym celu bardzo wygodnie jest używać herbaty w torebkach. Musisz wziąć 2 saszetki, zanurzyć je w ciepłej wodzie i odczekać kilka sekund. Następnie nałóż na oczy i połóż się na 7 minut. Jeśli nie masz herbaty w torebkach, można po prostu zaparzyć zwykłą herbatę, namoczyć w niej 2 waciki i nałożyć na oczy.
  5. Miód. W dawnych czasach krople miodu pomagały usuwać zaczerwienienia z oczu. W tym celu rozcieńczyć kroplę produktu w 1 łyżeczce wody. Zakraplać 2 krople do każdego oka trzy razy dziennie aż do uzyskania ulgi.
  6. Kiwi. Obierz owoce, rozgnieć na miazgę i wstaw do lodówki na 10 minut. Następnie rozłóż miazgę na gazie i nałóż na oczy w formie okładów. Czas trwania zabiegu to 15 minut.

Wiedząc, jak pozbyć się czerwonych oczu w domu, nie należy zapominać o środkach zapobiegawczych. Pożądana jest praca przy komputerze w specjalnych okularach. Niezbędne jest również naprzemienne czynności pasywne i aktywne, robienie przerw, wykonywanie ćwiczeń, zmiana skupienia.

zapobieganie zaczerwienieniom oczu

Należy również pamiętać, że jeśli zaczerwienienie utrzymuje się przez dłuższy czas, a zastosowane środki nie dają oczekiwanego efektu, należy skonsultować się z lekarzem. Możliwe, że oko dostało infekcji. Jak leczyć czerwone oczy w tym przypadku, może zasugerować tylko specjalista.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments