Jak usunąć tłuszcz z ramion w domu

Zastanawiając się, jak usunąć tłuszcz z ramion, trzeba zdać sobie sprawę, że nie jest to łatwy problem do zrobienia. Tłuszcz nagromadzony w okolicach ramion, pach i górnej części barków psuje wygląd i postarza. Jest to zjawisko, z którym równie często borykają się mężczyźni, jak i kobiety. Częściej dotyka to dziewcząt, ponieważ nie mogą one nosić odkrytych sukienek, topów i koszul.

Przyczyny gromadzenia się tłuszczu na ramionach

Chcąc dowiedzieć się, jak pozbyć się tłuszczu z ramion, musisz najpierw zrozumieć przyczyny tego nieprzyjemnego zjawiska.

jak usunąć tłuszcz z rąk

Warstwa tłuszczu może pojawić się z kilku powodów:

 • Genetyka. Jeśli istnieją predyspozycje do nadwagi, to nie ma się czemu dziwić. Jednak ćwiczenia i kontrola odżywiania pomogą Ci odnieść sukces nawet w tym przypadku.
 • Banalna obecność nadwagi. Często jest to wynikiem złego odżywiania. Nadmiar tłuszczu u kobiet często gromadzi się na ramionach, udach i bokach.
 • Niska aktywność fizyczna. Jeśli mięśnie nie są poddawane żadnym ćwiczeniom, po prostu obrastają tłuszczem. Jak w takim przypadku pozbyć się tłuszczu z ramion? To bardzo proste: zwiększyć aktywność fizyczną..

Czasami jednak fałdy pod pachami wcale nie wynikają z nagromadzenia tłuszczu. Może to być spowodowane słabymi mięśniami piersiowo-trójgłowymi lub złą postawą.

Złą postawę ciała trudno jest skorygować, ale mimo to należy starać się dbać o siebie, chodzić i siedzieć tylko z wyprostowanymi plecami. Możliwe jest również skonsultowanie się ze specjalistą i dobranie zestawu ćwiczeń fizycznych mających na celu skorygowanie oceny. Nawet zwykłe zwisanie na poprzeczce lub podciąganie się na drążku domowym byłoby pomocne. Słabe mięśnie należy tylko ćwiczyć.

Podstawowe zasady odżywiania

Na początku należy rozsądnie ocenić sytuację. Jeśli widzisz oznaki otyłości lub masz nadwagę, musisz całkowicie popracować nad swoją sylwetką. Jeśli jesteś zadowolony ze swojego ciała i tylko trzeba poprawić swoje ramiona, należy rozważyć następujące wskazówki:

 • Należy przejrzeć swój jadłospis i wyeliminować wszystkie tłuste potrawy, wędzone mięsa, słodycze i produkty mączne. Zastąp je warzywami, twarogiem, niskotłuszczowymi rybami, niesłodkimi owocami, mięsem i owocami morza. Szczególną uwagę należy zwrócić na białkowy składnik diety, gdyż wzmacnia on układ mięśniowy i korzystnie wpływa na przyswajanie składników odżywczych.
jak usunąć tłuszcz z rąk
 • Aby nie zacząć gromadzić tłuszczu, musisz tak planować swoją dietę, aby liczba kalorii, które spożywasz w ciągu dnia, była większa niż liczba kalorii, które pochłaniasz.
 • Grafik jest obowiązkowy. Spożywaj posiłki o tej samej porze, co 4 godziny, przy maksymalnej wielkości porcji 300 g.
 • Jedną z głównych zasad jest to, aby nie jeść po osiemnastej godzinie. Pomoże Ci to spalić tłuszcz z ramion w rekordowym czasie.
 • Musisz dużo pić. To właśnie woda wspomaga metabolizm, a także odbudowuje i napina skórę po utracie wagi.

Są to podstawowe zasady odżywiania, na przestrzeganie których należy zwracać szczególną uwagę.

Ćwiczenia na pozbycie się tłuszczu z ramion

Większość kobiet, zastanawiając się jak usunąć tłuszcz z ramion i barków, obawia się, że ćwiczenia, i to nawet z użyciem sprzętu sportowego, zamienią je w napompowanego mężczyznę, przez co stracą swoją delikatność i kobiecość. Ale tak nie jest.

Problemem jest to, że bez treningu, aby uzyskać podniesioną skórę w miejscach, gdzie gromadzi się tłuszcz nie będzie to możliwe. Dlatego nie należy ograniczać się tylko do diety. Najlepszym pomysłem jest specjalna dieta połączona z zestawem skutecznych ćwiczeń. Taki system może pomóc Ci osiągnąć widoczne rezultaty już po dwóch tygodniach.

Hantle mogą pomóc Ci usunąć nadmiar tłuszczu z ramion, ale jeśli ich nie masz, możesz zastąpić je butelkami wstępnie wypełnionymi piaskiem lub wodą. Waga powinna być niewielka – wystarczy 500g.

spalać tłuszcz

Ćwiczenia podstawowe:

 • podnoszenie ramion do góry;
 • obroty i krzyżowanie ramion;
 • machać rękoma;
 • rozkładanie ramion na boki;
 • wyciąganie ramion do tyłu.

Ćwiczenia te nie wymagają wiele czasu ani wysiłku. Najważniejsze jest, aby ćwiczyć regularnie i poświęcać na to co najmniej pół godziny dziennie.

Pozbycie się tłuszczu z ramion jest proste. Poniżej znajduje się szczegółowy opis niektórych skutecznych ćwiczeń:

 • Stań plecami prosto do ściany, kolana lekko ugięte i ręce w dół. Odepchnij się dłońmi i przyciśnij je mocno do ściany. Napinaj ramiona jak najmocniej i rozluźniaj przez 30 sekund..
 • Stojąc, rozstaw nogi i lekko zegnij ręce z hantlami. Rozłóż ręce na boki, starając się nie wykręcić ich na zewnątrz.
jak pozbyć się tłuszczu z rąk
 • Rozłóż na podłodze szalik i stań na jego środku. Weź końcówki w dłonie i naciągnij je. Oprzyj się plecami o ścianę i kucnij tak, aby uda były równoległe do podłogi. Zegnij łokcie i przyciągnij je do ciała, starając się jednocześnie podciągnąć końce szalika. Powtórz pięć razy.
 • Połóż się na brzuchu i lekko rozstaw nogi. Umieść dłonie pod barkami tak, aby palce były skierowane do góry. Wygnij się do tyłu, prostując ramiona i podnosząc tułów. Pozostań w tej pozycji przez co najmniej kilka sekund. Wysuń łokcie na boki tak mocno, jak to tylko możliwe.
 • Usiądź na podłodze z nogami ułożonymi razem i lekko ugiętymi kolanami. Połóż ręce za sobą na podłodze z dłońmi skierowanymi do przodu. Powoli wygnij się do tyłu, trzymając przedramiona blisko podłogi. Brzuch trzymaj rozluźniony, a napięcie utrzymuj tylko w ramionach.

Pozbycie się nadmiaru tłuszczu nie jest łatwe, ale jest możliwe. Najważniejsze to przestrzegać podstaw rozsądnej diety i regularnie ćwiczyć.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments