Jak utrzymać związek na odległość?

Jak utrzymać związek na odległość? To zdecydowanie nie jest sytuacja, o której warto marzyć. Na początku może się to wydawać romantyczne, ale wkrótce pojawi się uczucie tęsknoty za ukochaną osobą i wątpliwości co do tego, czy wasz związek jest prawdziwy i czy uda wam się go utrzymać.

Aby pokonać niepewność i przejść przez problemy razem do szczęśliwego końca, trzeba będzie ciężko pracować. Co zrobić, gdy los rozrzucił Was do różnych miast?

Uwierz, że że związek na odległość to coś poważnego

Niestety, istnieje powszechne przekonanie, że związek na odległość są niezbyt poważny i że nie kończy się dobrze. Czasami takie pary muszą się zmierzyć z brakiem akceptacji ze strony przyjaciół i rodziny, często z sceptycyzmem. Ale nie pozwól, aby inni zmylili cię. Historia zna wiele przypadków, w których miłość przechodziła próbę odległości.

Jak utrzymać związek na odległość

I nie zawsze można było utrzymywać kontakt w takim stopniu jak teraz – a jednak miłość nie umarła, nawet za czasów papierowych listów, kiedy na odpowiedź trzeba było czekać miesiącami. Tak więc, jeśli czujesz, że znalazłeś swoją drugą połówkę, żadna ilość kilometrów nie przeszkodzi Ci w utrzymaniu relacji z ukochaną osobą.

Utrzymywać związek z ukochaną osobą

Jak najszybciej omówić plany na przyszłość

Ma to sens, jeśli mieszkacie w różnych miastach odkąd się poznaliście, a nie po prostu jesteście osobno przez jakiś czas z powodu różnych wydarzeń. Zanim sam zdecydujesz, że chcesz „uratować związek za wszelką cenę” i zacząć w niego inwestować, to dobrym pomysłem będzie omówić to ze swoją drugą połówką.

Jak najszybciej omówić plany na przyszłość

Niestety, może się okazać, że jeden z was nie chce radykalnie zmienić swojego życia. Musisz dowiedzieć się o tym jak najszybciej.

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie takiej rozmowy jest spotkanie „w cztery oczy”. Trzeba będzie omówić wiele prywatnych spraw:

  • jak patrzycie na ten związek, czy jesteście gotowi na małżeństwo z czasem?
  • czy któryś z was jest gotowy na radykalną zmianę swojego życia poprzez przeprowadzkę do osoby, którą kocha? A może chcielibyście razem przeprowadzić się do trzeciego miasta?
  • czego każdy z was szuka w związku?

Tego typu rozmowy pomogą Ci lepiej zrozumieć swoją ukochaną osobę, zbliżyć się jeszcze bardziej i ustalić priorytety.

utrzymywać związek z facetem

Ustal czas spotkań

Nie da się utrzymać relacji z chłopakiem bez częstych spotkań. Komunikując się na odległość, będziecie już tęsknić za wieloma zwykłymi przyjemnościami dostępnymi dla innych par. Dlatego tak ważne jest, aby co jakiś czas zamieszkać razem i w pełni się zrelaksować.

Niech to będzie tylko Wasz czas, wypełniony romantyzmem, spacerami w ulubione miejsca i długimi rozmowami. Uzgodnijcie z góry konkretne daty i nie oczekujcie, że wszystko samo się ułoży – może się tak nie stać.

Korzystaj z nowych technologii

Możliwości w dzisiejszym świecie są niemal nieograniczone – zastanów się, jak możesz je wykorzystać na swoją korzyść. Skype pozwala na komunikację bez barier, tworząc poczucie obecności. Podczas wideokonferencji możecie zająć się swoimi sprawami: gotowaniem, zakupami, obowiązkami, tak jak robią to wszystkie pary. Dzięki temu unikniesz samotności i będziesz mieć więcej tematów do rozmowy.

relację z mężczyzną na odległość

Aplikacje takie jak Viber, WhatsApp czy Telegram pozwalają pozostać w kontakcie nawet wtedy, gdy komunikacja głosowa jest niemożliwa. Bądź w kontakcie przez cały dzień, informując ukochaną osobę o najprostszych rzeczach: obejrzeniu zabawnej sytuacji w parku, kłótni z kimś w pracy itp. Wybierz „specjalny” symbol, który ma znaczenie tylko dla Ciebie – może to być serce, kwiatek lub coś innego.

Dzięki temu poczujecie wsparcie i emocjonalną więź. Nie zapominaj też o zdjęciach i nie próbuj się na nich upiększać. Pozwól swojemu partnerowi zobaczyć, że jesteś naturalna.

Nie zaszkodzi pomyśleć o niespodziankach i prezentach. Usługi kurierskie pozwalają obecnie na wysyłanie wszelkiego rodzaju rzeczy, więc nie jesteś niczym ograniczony. Bukiet kwiatów pod drzwiami, pyszna pizza, skrzynka egzotycznych owoców czy coś z kategorii ” rzeczy dla dorosłych”? Zdecyduj, co najbardziej ucieszy Twoją ukochaną osobę – i złóż zamówienie.

I nie zapomnij o starym, dobrym i wiecznym

Na przykład wspólne oglądanie filmów, czytanie książek i intymne rozmowy. Wszystkie te rzeczy mogą was zbliżyć do siebie, nawet na odległość. Powiedzcie sobie nawzajem o swoich spacerach i znajdźcie wspólne hobby, które pozwoli wam znów poczuć obecność waszej drugiej połówki.

relacje na odległość

Kolejną ważną rzeczą w tego typu relacjach jest zaufanie. Martwiąc się o związek na odległość z mężczyzną, wielu kobiet staje się bezpodstawnie zazdrosnych i cierpi z powodu ich niewiedzy, gdzie ich ukochana osoba jest teraz. Oczywiście nie da się tego kontrolować na odległość, ale nie jest to konieczne.

Zdecyduj raz na zawsze, że jeśli dana osoba chce odejść, to odejdzie. Jeśli on pozostaje z tobą pomimo wszystkich trudności, to na pewno jest godny zaufania.

Miłość na odległość ma nie tylko wady, ale też zalety. Wykorzystaj ten czas na samorozwój, ciesz się każdą chwilą spędzoną razem i pamiętaj, że prędzej czy później znów będziecie razem.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments