Jak być pewną siebie dziewczyną i podnieść swoją samoocenę

Zastanawiając się, jak stać się pewną siebie dziewczyną, trzeba zdać sobie sprawę, że czeka nas dużo pracy. Ale to jest realne – każdy może uwierzyć we własne siły.

Jak podnieść samoocenę

Wysoka samoocena jest potrzebna, aby mieć pewność w swoich działaniach pomimo postaw innych, aby decydować, co i kiedy robić samemu, aby żyć w dobrobycie, miłości, zrozumieniu i spełnieniu.

jak być pewną siebie dziewczyną

Istnieją proste wskazówki, które pomogą Ci stać się pewną siebie kobietą, dzięki którym pozbędziesz się kompleksów, niskiej samooceny i ciągłej samokrytyki. Psychologowie radzą:

 • Zmień swój wizerunek. Jeśli nie masz pojęcia w tych sprawach, lepiej skonsultować się z profesjonalistą lub doświadczonym przyjacielem.
 • Znajdź swój kobiecy wizerunek, dopasowując jaskrawe kolory. Niepozorne odcienie należy odrzucić.
 • Zrób sobie stylową fryzurę lub strzyżenie. Naucz się podstaw makijażu.
 • Zacznij ćwiczyć. Możesz zacząć od porannych ćwiczeń przez około kwadrans, a następnie zapisać się na siłownię lub zajęcia taneczne. To nie tylko zwiększa pewność siebie, ale także poprawia zdrowie, postawę i samopoczucie..
stać się pewną siebie kobietą

Komplementy od innych pomogą Ci zyskać brakującą pewność siebie.

Aby być pewną siebie kobietą, powinna starać się przestrzegać następujących zaleceń:

 • Zadbaj o swój wygląd. Ludzie sukcesu zawsze dbają o swój wygląd i wiedzą, jak się ładnie i odpowiednio ubrać.
 • Szanuj, kochaj i akceptuj siebie. Tego trzeba się przede wszystkim nauczyć. Ci co wokół ciebie podświadomie to czytają i robią to samo.
 • Zaangażuj się w samorozwój, bądź indywidualistą. Aby to zrobić, musisz przeczytać więcej przydatnych książek, uczestniczyć w szkoleniach, stale się uczyć, rozwijać swoje umiejętności, zdobywać nowe umiejętności i zdolności.
 • Dąż do samorealizacji. Każdy mężczyzna doceni samowystarczalność dziewczyny. Kobieta, która potrafi sama zadbać o swoje potrzeby finansowe, nawet na podstawowym poziomie, na pewno nie zostanie zganiona.
 • Naucz się wyznaczać cele i je osiągać. Nie musisz starać się przenosić gór za jednym razem. Wystarczy wyznaczyć sobie jeden duży cel, rozbić go na kilka mniejszych i stopniowo iść do przodu. W ten sposób rezultaty będą bardziej widoczne i oczywiste. Ważne jest jednak, aby nie być perfekcjonistą, skupiającym się na nieosiągalnych celach i starającym się wypaść jak najlepiej..
jak podnieść swoją samoocenę
 • Nie użalaj się nad sobą, nie rób z siebie ofiary.
 • Filtruj swoje otoczenie, unikając przebywania z aroganckimi, źle wychowanymi i zazdrosnymi ludźmi.
 • Zadbaj o swoje zdrowie, nie zaniedbuj go.
 • Nie bój się popełniać błędów. Każdy popełnia błędy i nikt nie jest na nie odporny. Jeśli popełnisz błąd, nie obwiniaj się.
 • Naucz się akceptować swoje wady i nie zadręczaj się nimi.
 • Nie porównywać się z innymi. To porównanie zawsze przychodzi wybiórczo – do tych, którzy są piękniejsi, bardziej rozwinięci, odnoszący większe sukcesy, przy tym nie dostrzegając żadnych wad. Nie ma sensu angażować się w takie samoudręczenie; jest to zniechęcające, demotywujące i przygnębiające.

Ci, którzy szukają odpowiedzi na pytanie, jak być pewną siebie dziewczyną, muszą najpierw pamiętać, że nie ma idealnych ludzi – każdy ma swoje wady i zalety, każdy ma inny wygląd. Najważniejsze – wewnętrzny stan człowieka i sposób, w jaki siebie postrzega.

Ćwiczenia podnoszące samoocenę

Psychologowie oferują kilka interesujących ćwiczeń i technik, które pomogą Ci stać się bardziej pewną siebie.

zwiększyć poczucie własnej wartości

Metoda 1. Wypisz 100 sytuacji, w których czujesz się jak ryba w wodzie – lekko, swobodnie i na luzie. Następnie codziennie dodawaj do tej listy jeszcze jedną pozycję, nie pomijając żadnej sytuacji, w której czujesz się pewnie i spokojnie. Na początku mogą to być małe rzeczy, z czasem można przejść do większych zadań. Po kilku miesiącach wzrost poczucia własnej wartości jest gwarantowany.

Metoda 2. Musisz nauczyć się, jak wzbudzać w sobie poczucie pewności siebie. Aby to zrobić, musisz dobrze przyjrzeć się temu, jak się czujesz, gdy wykonujesz działania z pierwszej listy, a gdy pojawia się stresująca sytuacja, spróbuj włączyć je w sobie. To może nie działać na początku, ale z czasem będzie to możliwe.

Metoda 3. Jedną z głównych zasad zwiększania poczucia własnej wartości i pewności siebie jest przestanie krytykowania siebie. Jeśli masz zwyczaj ciągłego wewnętrznego besztania siebie, musisz się tego jak najszybciej pozbyć. Wszystkie złe słowa, którymi określałeś siebie w środku, powinieneś zastąpić pozytywnymi: „piękny” zamiast „brzydki”, „mądry” zamiast „głupi” itp. To zaprogramuje twój mózg, aby dostosować się do tych cech.

Metoda 4. Każdy, kto szuka odpowiedzi na pytanie, jak podnieść swoją samoocenę, powinien pamiętać, że ważne jest, aby nauczyć się przyjmować pochwałę od innych. Nie odcinaj się od komplementów i miłych słów, nie zaprzeczaj im, nie wstydź się, ale po prostu podziękuj i zaakceptuj je. Należy również chwalić siebie za najmniejsze rzeczy, takie jak ugotowanie obiadu na czas, poranne bieganie czy czytanie książki.

Metoda 5. Mówi się, że ogień zwalcza się ogniem. Dlatego, jeśli masz trudności np. z nawiązywaniem kontaktu z ludźmi jako pierwszy, nie pomijaj żadnej sytuacji, w której możesz pokonać swój strach. Zapytaj przechodniów, jak dojść do miejsca docelowego, porozmawiaj ze sprzedawczynią w kiosku, powiedz coś miłego do dziecka bawiącego się w piaskownicy. Po krótkim czasie zauważysz, że strach zniknął, a rozwinęła się pewność siebie.

pewna siebie dziewczyna

Często poczucie własnej wartości dziewczyny jest utrudnione przez ciągłe problemy. Musisz nauczyć się postrzegać je jako doświadczenia życiowe, które czynią cię silniejszą. Czasami są to ukryte powody głęboko wewnątrz, które obniżają poczucie własnej wartości i sprawiają, że jesteś niepewna siebie, które stają na drodze do stania się pewną siebie dziewczyną.

Należy je rozpoznać i przepracować. W ciężkich przypadkach radzenie sobie z tym samemu jest trudne, potrzebna jest pomoc doświadczonego psychologa. Ale to się rzadko zdarza. Częściej problemy są mało znaczące, a proste wskazówki mogą pomóc w dość szybkim naprawieniu sytuacji.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments