Jak zrobić piękny makijaż do brązowych oczu

Piękny makijaż do brązowych oczu nie jest taki trudny, ale musisz znać kilka sztuczek. Oczywiście najlepiej mieć instrukcję krok po kroku ze zdjęciem, aby zorientować się w głównych etapach procesu.

Większość odcieni jest odpowiednia dla oczu tego koloru, co znacznie ułatwia wybór makijażu i jego aplikację, ale nie oznacza to, że brązowookie dziewczyny nie powinny trzymać się podstawowych zasad. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z nich.

Makijaż dla brązowych oczu podstawowe zasady

Brązowy kolor oczu optymalny pod tym względem, że pasuje do zdecydowanej większości odcieni, więc jest dużo miejsca na eksperymenty. Trzeba pamiętać o podstawowych zasadach. Wyrazisty makijaż jest nie do pomyślenia bez spełnienia następujących wymagań:

 • Pamiętaj, aby nałożyć korektor na obszar pod dolną powieką. Cienie pod oczami zrujnują nawet bardzo piękny makijaż.
 • Zacznij od kształtu i wielkości oczu. Jasne tony pomagają powiększyć oko, a ciemne – zmniejszyć.
 • Ważne jest, aby nie przesadzać, ponieważ same brązowe oczy są dość wyraziste. Dlatego ilość nakładanych kosmetyków powinna być minimalna. Cienie pomagają skorygować lub podkreślić kształt oczu, dlatego wybierając je należy zachować szczególną ostrożność.
 • Jeśli chcesz, aby spojrzenie było promienne, nie zapomnij dodać jasnych cieni w wewnętrznych kącikach powiek.
 • Wszelki inny makijaż powinien być powściągliwy. Całą uwagę należy zwrócić na oczy.
 • Nie zapomnij ogólnie o odcieniu skóry i typie koloru. Dziewczyny o jasnej karnacji i ciemnych oczach nie powinny używać na przykład bogatych odcieni fioletu, ponieważ będą wyglądać jak prawdziwe siniaki. Najlepszy wybór w tym przypadku – pastelowe kolory. A właścicielkom ciemnej skóry pasują jaskrawe kolory, ponieważ wyciszeni kolory po prostu gubią się na twarze.
piękny makijaż do brązowych oczu

Należy również wziąć pod uwagę specyficzny odcień oczu: ciemny, jasny, orzechowy, z zielonymi lub szarymi plamami. Dla właścicieli ciemnobrązowych oczu najlepsze są nasycone ciemne odcienie śliwki, czekolady, szmaragdowej zieleni jako cienie i eyeliner.

kosmetyki do makijażu

Brązowe oczy o średnich tonach można podkreślić odcieniem zieleni i fioletu, a także brązu. Jeśli kolor oczu brązowych jest jasny, ich właściciele powinni zwrócić uwagę na kosmetyki z żółtej palety. Brązowe oczy z różnymi plamami najlepiej podkreślą odcienie oliwki, miedzi lub ciemnego szmaragdu.

odcienie brązowych oczu

Codzienny makijaż oczu brązowych krok po kroku

Piękny lekki makijaż można wykonać w odcieniach niebieskiego, różowego, brzoskwiniowego, srebrnego lub szarobrązowego. Czarnookie dziewczyny nie muszą spędzać dużo czasu, aby wyglądać przyzwoicie. Często potrzebują kilku pociągnięć, aby podkreślić piękno i wyrazistość ich oczu.

lekki makijaż dla brązowego oka

Sekwencja czynności nakładania makijażu w odcieniach niebieskiego:

 1. Bezpośrednio na środek górnej powieki nałóż pastelowe, suche cienie.
 2. Do wewnętrznych i zewnętrznych kącików dodaj odcień pistacjowy.
 3. Delikatnie narysuj niebieską kredką wzdłuż konturu rzęs i pomaluj szczeliny między nimi.
 4. Narysuj zgrabną małą kreskę.
 5. Pomaluj rzęsy, starając się podkręcić je w zewnętrznych kącikach. Dzięki temu wygląd będzie bardziej odważny i otwarty.

Opcja makijażu z niebieskim eyelinerem:

 1. Zamaskuj niedoskonałości cery korektorem i zadbaj o brwi.
 2. Weź jasne cienie i użyj ich do rozjaśnienia wewnętrznych kącików pod brwiami, samego załamania powieki i dolnej powieki.
 3. Niebieskim ołówkiem zrób zgrabną kreskę na górnej powiece, lekko rozciągając końcówki.
 4. Na centralną część ruchomych powiek nałóż błyszczące odcienie beżu.
 5. Pomaluj rzęsy.
makijaż z niebieską sumą

Wszystko jest dość proste.

Miłośnikom nudnego makijażu można doradzić, aby dodać obrazowi trochy pikantności, na przykład sztuczne rzęsy, miniaturowy rysunek lub rozrzucone cekiny. Same powieki można pozostawić nienaruszone.

Makijaż na święta

Świąteczny makijaż oka brązowego warto wykonywać w odcieniach brązu, miedzi i złota. Ta paleta dosłownie rozświetla oczy.

Działania wykonywane są według następującego schematu:

 1. Użyj czarnej kredki, aby podkreślić linię wzrostu górnych rzęs i cieniuj kontur.
 2. Na górne powieki nałóż ciemnoszare odcienie z połyskiem, pośrodku – srebrne.
 3. Narysuj cienkie zgrabne kreski czarnym eyelinerem, na nią nałóż niebieską z połyskiem.
 4. Pod dolne rzęsy nałóż błyszczące ciemnoszare cienie, pod brwiami – matowy jasny beż.
 5. Pomaluj rzęsy tuszem do rzęs, brwi utrwal żelem.
 6. Na krawędź dolnej powieki pomaluj niebieskim połyskującym ołówkiem.

Pozostaje tylko nałożyć na skórę trochę różu, a na usta – beżowo-kremowy odcień szminki. Stylowy i świąteczny wizerunek jest gotowy!

świąteczny makijaż dla brązowych oczu

Tworząc makijaż wieczorowy, możesz wykorzystać również dowolne odcienie morskiego, od lśniącego niebieskiego turkusu po błękit i czerń. Jasne szmaragdowe kolory będą również pięknie wyglądać na właścicielce oczu brązowych. Nie zapomnij również o popularnych odcieniach fioletu i metalu.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments