Jakie witaminy należy przyjmować na wiosnę: odbudowa organizmu po zimie

Wiedza o tym, jakie witaminy należy przyjmować wiosną, pozwala każdemu zapobiec sezonowemu niedoborowi witamin. Jest to czas, kiedy organizm wymaga szczególnej uwagi: potrzebujesz kompleks witamin i minerałów oraz przemyślenia swojej diety.

W przeciwnym razie ucierpi Twój układ odpornościowy, zmniejszy się Twoja siła, ucierpi Twój nastrój i samopoczucie.

jakie witaminy pić na wiosnę

Wskazówki dotyczące przyjmowania witamin po zimie

Lekarze często powtarzają, że witaminy należy przyjmować wiosną. W tym czasie przeciętnemu człowiekowi trudno jest uzupełnić niedobór witamin z pożywienia, ponieważ w owocach i warzywach jest coraz mniej „żywych” witamin. Ale czasami to nie jest jedyny problem.

Jeśli dana osoba źle się czuje, powinna odwiedzić swojego lekarza, zanim zdecyduje, jakich witamin potrzebuje na wiosnę. Zwykła apatia i zmęczenie mogą być objawami całkiem poważnych chorób, takich jak anemia, czy problemy z tarczycą.

witaminy należy przyjmować na wiosnę

Jeżeli złe samopoczucie spowodowane jest niedoborem witamin, należy znaleźć najlepszy lek i zapoznać się jak go przyjmować:

  • Lepiej jest przyjmować multiwitaminy cyklicznie (zwykle 21 dni). Następnie należy zrobić przerwę na półtora tygodnia przed ponownym ich zastosowaniem.
  • Nie należy przesadzać i nie przekraczać zalecanej dawki. Nie da się dostarczyć wystarczającej ilości witamin, ale można łatwo zepsuć swój metabolizm.
  • Najlepiej jest przyjmować witaminy rano z posiłkiem lub zaraz po śniadaniu popijając dużą ilością wody. Pozwoli to na ich interakcję z białkami pokarmowymi i szybsze wchłanianie. Nie należy popijać ich kawą ani napojami gazowanymi.
  • Przyjmowanie multiwitamin jest często zalecane w połączeniu z olejem rybim..
jakie witaminy są potrzebne na wiosnę

Należy pamiętać, że nawet najlepsze witaminy na wiosnę nie zastąpią właściwego odżywiania. Przejście na dietę wiosną jest ryzykowne. Należy jeść pełnowartościowe posiłki, słodycze i wypieki zastąpić owocami i orzechami, postawić na sałatki z warzyw, ryby, owoce morza, pić więcej wody i zielonej herbaty. To nie tylko pomoże Ci poczuć się silniejszym i bardziej energicznym, ale także zrzucić 1-2 kilogramy bez szkody dla Twojego ciała.

Jakich witamin organizm potrzebuje na wiosnę

Kobiety powinny być szczególnie wyczulone na tę kwestię. Zwykle są one bardziej wrażliwe na awitaminozę niż mężczyźni. Każda kobieta co miesiąc traci krew, a to prowadzi do spadku hemoglobiny oraz niedoboru żelaza i innych mikroelementów.

najlepsze witaminy na wiosnę

Człowiek nie potrzebuje wielu witamin i minerałów dziennie, ale ich brak przez długi okres czasu prowadzi do ciągłego zmęczenia, suchej skóry, wypadania włosów i innych dolegliwości. Dlatego właśnie witaminy dla kobiet są szczególnie potrzebne na wiosnę.

Aby witaminy, które przyjmujesz były dobrze przyswajane, powinieneś zrezygnować z napojów alkoholowych, palenia papierosów i nadmiernego spożywania kawy. Bardzo korzystne są również spacery na świeżym powietrzu, zwłaszcza w słoneczne dni.

spacery na świeżym powietrzu

Trudno jest wybrać spośród wielu witamin. Najważniejsze jest to, aby zawierały one te elementy:

  • E – witamina, która spowalnia proces starzenia się i wzmacnia działanie witaminy C. Pomaga złagodzić stres i normalizuje funkcjonowanie układu nerwowego.
  • C – niezastąpiony środek pomocniczy w walce z infekcjami. Korzystnie wpływa na kondycję skóry.
  • D to substancja wzmacniająca zęby i układ kostny oraz ma właściwości antydepresyjnie.
  • A – witamina wzmacniająca naczynia krwionośne i poprawiająca krążenie.
  • B6 i B12 wspomagają pracę wątroby, normalizują sen i poprawiają kondycję skóry i włosów.
wybierz witaminy

Dyskusja o zaletach i szkodliwości witamin toczy się od dłuższego czasu. Oczywiście, wszystkie niezbędne składniki odżywcze można uzyskać z pożywienia. Ale nawet przy zbilansowanym menu mogą pojawić się wątpliwości co do jakości potraw. Dlatego najmądrzejszym rozwiązaniem jest wsłuchanie się w swój organizm i spróbować zrozumieć, czego mu brakuje.

Wiedza o tym, jakie witaminy należy przyjmować wiosną dla mężczyzn, kobiet i dzieci może pomóc w zapobieganiu sezonowym przeziębieniom, poprawić nastrój, samopoczucie i pracę.

5 2 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments