Laserowe odmładzanie twarzy to szansa na gładką, młodą skórę bez blizn, zmarszczek i przebarwień.
Spis treści:
Odmładzanie twarzy laserem Co to jest?
Odmładzanie twarzy to zabieg kosmetyczny, który zwalcza oznaki starzenia się skóry. Pod wpływem wysokiej temperatury dochodzi do spalania i niszczenia komórek górnej warstwy naskórka. Po pewnym czasie uruchomiony zostaje proces regeneracji skóry i odbudowy tkanek.

W bardziej naukowym rozumieniu, na skórze celowo wywoływany jest niebakteryjny stan zapalny, a na skutek tego wytwarzane są nowe elementy konstrukcyjne – włókna kolagenowe. Laser jest również skuteczny w zwalczaniu innych niedoskonałości skóry, takich jak piegi, rozstępy, blizny, trądzik i rozszerzone pory.
Istnieje wiele mitów na temat tego zabiegu. Oto niektóre z nich:
- To jest tylko dla starszych klientów. W rzeczywistości, laserowy zabieg na twarz jest wskazany od 25 roku życia – kiedy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki mimiczne.
- Naświetlanie laserem jest niebezpieczne dla skóry. W porównaniu z peelingami chemicznymi, zabieg laserowy jest dość bezpieczny, ponieważ specjalista precyzyjnie oblicza głębokość naświetlania – do najmniejszych dopuszczalnych mikrometrów.
Efekt będzie widoczny już po kilku miesiącach od ukończenia pełnego kursu. Czas trwania kursu zależy od aktualnego stanu skóry i wieku. Im mniej wyraźne są zmiany, tym mniej sesji jest wymaganych. Im starszy jest pacjent, tym dłuższa powinna być przerwa między zabiegami.
Efekt

Odmładzanie twarzy daje zauważalne efekty:
- Zmarszczki zostają zredukowane lub znikają całkowicie;
- Blizny są zagojone;
- znika pigmentacja;
- pory zmniejszają się;
- worki pod oczami znikają;
- kontur twarzy są uniesiony;
- stymulowana jest produkcja kolagenu.
Jakość skóry wzrasta wielokrotnie, twarz staje się jedwabiście gładka, ma wyrównany koloryt, wygląda młodo i świeżo.
Laserowe odmładzanie okolic oczu jest również popularne. Ten delikatny obszar bardzo różni się od skóry na innych częściach twarzy, dlatego parametry zabiegu są dobierane z największą skrupulatnością i dokładnością. Dzięki temu zabieg jest maksymalnie bezpieczny i skuteczny. Laserowe odmładzanie powiek wykonuje się jednak dopiero po 30 roku życia i tylko wtedy, gdy w tej okolicy występuje wiele zmarszczek i znaczna utrata elastyczności skóry.
Zalety i wady

Odmładzanie twarzy za pomocą lasera ma wiele pozytywnych aspektów:
- Wyraźny i zauważalny efekt.
- Wszechstronność – odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry.
- Wysoka precyzja. Zastosowanie nowoczesnego sprzętu pozwala na dokładną kontrolę głębokości działania lasera.
- Minimalne skutki uboczne. Z reguły mogą one wystąpić tylko wtedy, gdy zabieg nie został przeprowadzony prawidłowo lub gdy istnieją przeciwwskazania.
- Obecność działania antybakteryjnego. Wiązki laserowe mają silne działanie bakteriobójcze i powstrzymują rozmnażanie się mikroorganizmów chorobotwórczych.
- Minimalny okres rekonwalescencji. Nie ma praktycznie żadnego urazu skóry.
- Brak bolesnych odczuć. Pacjenci nie skarżą się na dyskomfort, ponieważ nie ma kontaktu z otaczającą tkanką.
- Bezpieczeństwo. Ponieważ urządzenie nie wchodzi w kontakt ze skórą, prawdopodobieństwo infekcji jest zerowe.
- Możliwość leczenia całej twarzy podczas jednej sesji.
- Najlepsza alternatywa dla operacji.
Ale są też wady:
- Wysoki koszt. Nie każdy może sobie pozwolić na ten zabieg, zwłaszcza, że potrzebna jest seria zabiegów, a nie tylko jeden.
- Obecność przeciwwskazań.
- Konieczność unikania ekspozycji na słońce przez kilka tygodni po sesji. Należy również stosować produkty chroniące przed słońcem.
Mimo to, jest więcej plusów niż minusów. W porównaniu z innymi technikami stosowanymi w celu poprawy stanu skóry, technologia ta jest jednak bezpieczniejsza i bardziej skuteczna.
Cechy
Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia laserowego. Zadaniem specjalisty jest dobranie optymalnej temperatury dla skuteczności i komfortu, a także dostosowanie głębokości penetracji promieni.

Wszystko jest dostosowane do rodzaju, grubości i innych indywidualnych parametrów skóry klienta. Pacjent musi koniecznie założyć okulary ochronne, aby zapobiec uszkodzeniu siatkówki przez promień lasera. Z boku, wszystko wydaje się bardzo proste. Ale bardzo ważne jest, aby nie popełnić błędu, w przeciwnym razie można się poparzyć lub sprowokować nieodwracalne zmiany w skórze.
Dlatego przy wyborze specjalisty należy zwracać uwagę na takie niuanse:
- Obowiązkowe wykształcenie medyczne.
- Doskonale wyposażone miejsce pracy.
- Pozytywne referencje zawodowe.
We wszystkim, co związane z urodą i zdrowiem, trzeba być tak poważnym i odpowiedzialnym, jak to tylko możliwe. Jeśli chodzi o skutki uboczne, bezpośrednio po zabiegu dopuszczalne są następujące zjawiska:
- zaczerwienienie skóry;
- obrzęk;
- łuszczenie się;
- przyciemnienie;
- nadwrażliwość;
- przebarwienia.
Objawy te zwykle ustępują po 2-5 dniach. Jeśli skóra będzie bardzo sucha, należy ją częściej nawilżać, najlepiej kwasem hialuronowym.
Przeciwwskazania zabiegu

Odmładzanie laserowe nie jest odpowiednie dla każdego. Zawsze należy rozważyć wszystkie za i przeciw, konsultując się z lekarzem.
Nie należy eksperymentować kobietom w ciąży i karmiącym piersią lub osobom cierpiącym na:
- choroby serca i naczyń krwionośnych;
- nieprawidłowości układu nerwowego;
- onkologia;
- podatne na powstawanie blizn;
- depresja;
- infekcje skórne;
- opryszczka.
Przeciwwskazaniem jest również stosowanie środków fotouczulających oraz obecność zmian skórnych – ran, oparzeń, stanów zapalnych. Jeśli osoba nie poinformuje lekarza o tych dolegliwościach, może dojść do powikłań – opryszczki, rumienia, pogłębienia wysypki i bliznowacenia.
Jeśli nie ma przeciwwskazań, a lekarz posiada wysokie kwalifikacje, zabieg daje zauważalne i długotrwałe efekty. Decyzja należy zatem do Ciebie.