Niezwykłe fakty z życia Jasona Stathama

Jason Statham ma dużą liczbę fanów w naszym kraju, z których wielu nie zawsze wymawia jego imię tak samo. Z niektórych z nich słychać Stetem. Ale sama celebrytka mówi o sobie jako Statem. Ale nadal najczęstszą wersją rosyjskiej pisowni imienia brytyjskiej gwiazdy filmowej jest Statham Jason.

Biografia aktora była pełna różnych wydarzeń. Urodził się 26 lipca 1967 w Scheibruck w Anglii, niedaleko Manchesteru. Głównym hobby jego rodziców był teatr amatorski. Ojciec przyszłego aktora od czasu do czasu grał na pianinie w restauracji miejscowego hotelu.

Sport

Jason starał się dbać o formę od dziecka. Kochał sport i sztuki walki. Wspólnie ze starszym bratem chłopiec często błąkał się po ulicach i brał udział w chłopięcych bójkach.

Ojciec zaczął uczyć swoich synów sztuk walki, a następnie dał Jasonowi boks i gimnastykę. Przyszły brat przyszłego aktora lubił uprawiać sztuki walki, takie jak jiu-jitsu. Swoje umiejętności doskonalił na swoim młodszym krewnym, który przejął doświadczenie i techniki swojego brata, a gdy dorósł, stał się silnym i odważnym człowiekiem, który sam siebie nie obraża.

Wzrost Jasona Stathama wynosi tylko 1,78 m. Jego główne hobby sportowe dla dzieci to piłka nożna i nurkowanie. Przez dwanaście lat przyszła gwiazda Hollywood była członkiem brytyjskiej drużyny narodowej w nurkowaniu. W 1992 roku na mundialu Jason był na 12. miejscu.

Jednocześnie nadal grał w piłkę nożną, ale gdy został aktorem, zrezygnował z hobby ze względu na ryzyko kontuzji, co mogło negatywnie wpłynąć na jego karierę aktorską. Ulubionym klubem piłkarskim Statham jest Chelsea. Jasona często można zobaczyć na meczach tej drużyny ze swoimi krewnymi i przyjaciółmi.

Mało kto wie, że hollywoodzka gwiazda uwielbia grać w szachy. Jego głównymi rywalami w tym sporcie jest reżyser Guy Ritchie.

Twórcza natura

Aktor Jason Statham jest leworęczny, co świadczy o jego twórczej naturze. Jest niezręcznym przeciwnikiem dla sportowców, ale w kadrze wygląda świetnie. Aktor ma też piękne pismo, choć jego jakość nie wpłynęła pozytywnie na wyniki w szkole.

Wygląd Stathama z rozciągnięciem można nazwać modelem. Jednak jego kariera w showbiznesie rozpoczęła się w latach 90-tych na wybiegach. W filmach Jason reklamował dżinsy tak znanych marek jak „Levi’s”, „French Connection” i „Tommy Hilfiger”.

Kariera aktorska

Statham zdobywał pierwsze doświadczenia aktorskie w swojej ojczyźnie. Grał w teatrach ulicznych. Podczas swoich improwizowanych występów artyści wyłudzali pieniądze od turystów.
Jason dostał się do filmu przez przypadek. Reżyser Guy Ritchie szukał „prawdziwej postaci” do kręcenia „Karty, pieniądze, dwie beczki”.

Potrzebował ulicznego sprzedawcy, a Statham sprzedawał wówczas podrabianą biżuterię i perfumy w centrum miasta. Reżyser zaproponował, że przekona Jasona do zakupu produktu wątpliwej jakości. Statham zrobił to znakomicie, po czym Richie próbował zwrócić towar, ale Jason elegancko odmówił. Reżyser natychmiast zaakceptował go do roli.

Statham nie ma profesjonalnego wykształcenia aktorskiego. W wywiadzie Jason powiedział, że prawdopodobnie nigdy nie zdobędzie Oscara, ponieważ filmy z jego udziałem tradycyjnie nie ubiegają się o nagrodę.

Charlize Theron i Jason Statham

Aktor zagrał w filmie Uwe Ball, nazywanym przez wielu krytyków najgorszym reżyserem filmowym wszechczasów.

Artysta ma talent komediowy. „Szpiedzy” z Jenny McCarthy i Jude Law Jasonem dostali rolę nienormalnego agenta. Tradycyjnie aktorzy, którzy przynajmniej raz w życiu specjalizują się w filmach akcji i thrillerach, są kręceni w komedii. Statham był zadowolony ze swojej pracy, ale nie chce już grać w takich filmach, chociaż w telewizji często żartuje, co świadczy o jego dobrym poczuciu humoru.

Jason Statham i jego żona Rosie Huntington-Whiteley

Prywatność

Kiedy Statham nie został jeszcze gwiazdą filmową, miał kochanka, który odrzucił zaloty Jasona. Po zdobyciu popularności artystka kiedyś odebrała od niej telefon, ale postanowiła nie komunikować się z dziewczyną. Obecnie żoną Stathama jest modelka Rosie Huntington-Whiteley, która zakończyła kawalerskie życie gwiazdy Hollywood, chociaż aktor nigdy nie uważał się za pawiana.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments