Niezwykłe fakty z życia Jasona Stathama

Jason Statham ma dużą liczbę fanów w naszym kraju, z których wielu nie zawsze wymawia jego imię tak samo. Z niektórych z nich słychać Stetem. Ale sam celebryt mówi o sobie jako Statem. Ale nadal najczęstszą wersją pisowni imienia brytyjskiej gwiazdy filmowej jest Statham Jason.

Biografia aktora była pełna różnych wydarzeń. Urodził się 26 lipca 1967 w Scheibruck w Anglii, niedaleko Manchesteru. Głównym hobby jego rodziców był teatr amatorski. Ojciec przyszłego aktora od czasu do czasu grał na pianinie w restauracji miejscowego hotelu.

Sport

Jason starał się dbać o formę od dziecka. Kochał sport i sztuki walki. Wspólnie ze starszym bratem chłopiec często błąkał się po ulicach i brał udział w chłopięcych bójkach.

Ojciec zaczął uczyć swoich synów sztuk walki, a następnie oddał Jasona na boks i gimnastykę. Starszy brat przyszłego aktora lubił uprawiać sztuki walki, takie jak jiu-jitsu. Swoje umiejętności doskonalił na swoim młodszym bracie, który przejął doświadczenie i techniki swojego brata. A gdy dorósł, stał się silnym i odważnym człowiekiem.

Wzrost Jasona Stathama wynosi tylko 1,78 m. Jego główne hobby sportowe w dzieciństwie to piłka nożna i skoki do wody. Przez dwanaście lat przyszła gwiazda Hollywood była członkiem brytyjskiej drużyny narodowej w skokach do wody. W 1992 roku na mistrzostwach świata Jason zajął 12 miejsce.

Jednocześnie nadal grał w piłkę nożną, ale gdy został aktorem, zrezygnował z hobby ze względu na ryzyko kontuzji, co mogło negatywnie wpłynąć na jego karierę aktorską. Ulubionym klubem piłkarskim Stathama jest Chelsea. Jasona często można zobaczyć na meczach tej drużyny ze swoją rodziną i przyjaciółmi.

Mało kto wie, że hollywoodzka gwiazda uwielbia grać w szachy. Jego głównymi rywalami w tym sporcie jest reżyser Guy Ritchie.

Twórcza natura

Aktor Jason Statham jest leworęczny, co świadczy o jego twórczej naturze. Jest niezręcznym przeciwnikiem dla sportowców, ale w kadrze wygląda świetnie. Aktor ma też piękne pismo, choć jego jakość nie wpłynęła pozytywnie na wyniki w szkole.

Statham jakiś czas pracował jako model. Jego kariera w showbiznesie rozpoczęła się w latach 90-tych na wybiegach modowych. Jason reklamował dżinsy tak znanych marek jak „Levi’s”, „French Connection” i „Tommy Hilfiger”.

Kariera aktorska

Statham zdobył pierwsze doświadczenia aktorskie na swojej ojczyźnie. Grał w teatrach ulicznych. Podczas swoich improwizowanych występów artyści wyłudzali pieniądze od turystów.
Jason dostał się do filmu przez przypadek. Reżyser Guy Ritchie szukał „prawdziwej postaci” do kręcenia „Karty, pieniądze, dwie beczki”.

Potrzebował ulicznego sprzedawcy, a Statham sprzedawał wówczas podrabianą biżuterię i perfumy w centrum miasta. Reżyser zaproponował, żeby Jason przekonał go do zakupu produktu wątpliwej jakości. Statham zrobił to znakomicie, po czym Richie próbował zwrócić towar, ale Jason elegancko odmówił. Reżyser natychmiast zaakceptował go do roli.

Statham nie ma profesjonalnego wykształcenia aktorskiego. W wywiadzie Jason powiedział, że prawdopodobnie nigdy nie zdobędzie Oscara, ponieważ filmy z jego udziałem tradycyjnie nie ubiegają się o nagrodę.

Charlize Theron i Jason Statham

Aktor zagrał w filmie Uwe Bolla, nazywanym przez wielu krytyków najgorszym reżyserem filmowym wszech czasów.

Artysta ma talent komediowy. W filmie „Agentka” z Melissa McCarthy i Jude Law, Jason dostał rolę nienormalnego agenta. Czasami aktorzy, którzy specjalizują się na filmach akcji i thrillerach, przynajmniej raz w życiu są kręceni w komedii.

Statham był zadowolony ze swojej pracy, ale nie chce już grać w takich filmach, chociaż w telewizji często żartuje, co świadczy o jego dobrym poczuciu humoru.

Jason Statham i jego żona Rosie Huntington-Whiteley

Życie prywatne

Kiedy Statham jeszcze nie został gwiazdą filmową, miał kochaną, która go odrzuciła. Po zdobyciu popularności otrzymał od niej telefon, ale postanowił nie komunikować się z dziewczyną. Obecnie żoną Stathama jest modelka Rosie Huntington-Whiteley, która zakończyła kawalerskie życie gwiazdy Hollywood. Wspólnie wychowują 4-letniego synka Jacka Oscara.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments