Oprah Winfrey jest wspaniałym przykładem sukcesu kobiet

Oprah Winfrey kilkakrotnie zajęła pierwsze miejsce na liście „Najbardziej wpływowych gwiazd” magazynu Forbes. W 2017 roku fortunę prezenterki telewizyjnej oszacowano na 2,7 miliarda dolarów, co jest kobiecym rekordem w showbiznesie. Winfrey jest uważana za pierwszą i jedyną czarnoskórą miliarderkę w historii.

Trudne dzieciństwo Opry Winfrey

Rodzice najpierw nazwały swoją córkę Orpą (postać z Biblii – synowa Rut), ale imię nie zakorzeniło się. Niektórzy twierdzą, że wina leży w błędzie położnej, która złe usłyszała imię dziecka podczas wypełniania dokumentów w szpitalu położniczym. Inni twierdzą, że imię Orpah nie mogło zostać wymówione przez krewnych przyszłej gwiazdy telewizyjnej, a matka dziewczynki postanowiła zmienić ją na prostszą wersję.

Biografia Oprah Winfrey jest dość bogata. Jej rodzice byli biedni, więc wysłali dziecko na farmę babci. W wieku 2,5 lat dziewczynka już sama pisała i czytała. Książki z dzieciństwa Oprah były jej najlepszymi przyjaciółmi. W wieku sześciu lat dziewczynka ponownie zamieszkała z matką. Trzy lata później w życiu Winfrey wydarzyło się straszne – została zgwałcona przez kuzyna.


Trzynastoletnia Oprah postanowiła opuścić dom, ale jej matce udało się ją odnaleźć, po czym dziewczynka urodziła dziecko, które nie przeżyło. Potem zamieszkała z ojcem, który rozwiódł się z jej matką. W tym czasie Oprah często można było znaleźć w bibliotece.

Pierwsze sukcesy młodej gwiazdy

W wieku szesnastu lat dziewczyna wygrała konkurs wystąpień publicznych i została przyjęta na uniwersytet, gdzie świetnie się uczyła. Oprah jako „wybitny amerykański nastolatek” odwiedziła nawet Biały Dom na przyjęciu u prezydenta Nixona.

Podczas konkursu Miss Fire Prevention Winfrey została zauważona przez czołową stację radiową WVOL, która zatrudniła ją jako prezenterkę wiadomości. Tygodniowy dochód dziewczyny wynosił wówczas 100 USD. Ona też kontynuowała studia.

Oprah jest przykładem sukcesu kobiet

W 1985 roku producent Quincy Jones nakręcił film oparty na powieści „Kwiaty fioletowych pól”, skomponowanej przez Alice Walker. W jednym z programów telewizyjnych zwrócił uwagę na Oprah. W rezultacie dziewczyna zagrała w jego filmie Sofię. Po premierze filmu zdobyła Złoty Glob, a później zdobyła upragnionego Oscara w nominacji „Najlepsza aktorka drugoplanowa”.

Oprah Winfrey Show

Program telewizyjny The Oprah Winfrey Show miał swoją premierę w 1986 roku, a dwa lata później amerykańska prezenterka telewizyjna otworzyła własną firmę Harpo Entertainment Group. Pierwsze słowo w jego nazwie to odwrócona angielska pisownia imienia Winfrey.

Jej firma produkowała programy telewizyjne. Oprah wydała 20 milionów dolarów na zakup studia filmowego o łącznej powierzchni 9000 metrów kwadratowych. To właśnie tam Winfrey nakręciła swój super popularny program.

Uniwersytet Harvarda uczynił prezenterkę telewizyjną honorowym profesorem, czego się nie spodziewała. Później ukazała się książka autobiograficzna Oprah Winfrey, która w ogromnych ilościach była rozpowszechniana na całym świecie.

Słynna prezenterka telewizyjna jest uważana za genialnego ankietera. Wszyscy goście jej programu rozmawiają z nią o najbardziej tajemniczych rzeczach. Na przykład od kolarza Lance’a Armstronga widzowie programu Oprah Winfrey dowiedzieli się, że stosuje doping.

Denzel Washington i Oprah Winfrey

Program został uznany za najpopularniejszy w Ameryce. W sumie wyszło 25 sezonów. The Oprah Winfrey Show obejrzało miliony widzów. Białe skórzane krzesło w jej pracowni zajmowały zarówno liczne gwiazdy, jak i zwykli ludzie.

Była szczera wobec amerykańskich prezydentów i gwiazd show-biznesu. 25 maja 2011 został nagrany ostatni program z Oprah Winfrey. W tym samym roku zaprezentowany został jej własny kanał telewizyjny OWN (Oprah Winfrey Network).

Dobroczynność gwiazdy telewizji

Oprah Winfrey regularnie angażuje się w działalność charytatywną. Biedne czarne dzieci otrzymują od niej pieniądze na edukację. W regionie Południowej Afryki pieniądze Winfrey zostały wykorzystane na otwarcie szkoły dla biednych dziewcząt. Wydała ponad 400 milionów dolarów na sfinansowanie charytatywnych programów edukacyjnych.

Jak Oprah zdołała schudnąć?

W 2016 roku Oprah Winfrey schudła na 28 kg. Co więcej, w ciągu roku. Gwiazda telewizyjna odrzuciła niezdrowe przekąski. Teraz zjada tylko zdrowe i obfite jedzenie w małych porcjach. Oprah tworzy cotygodniowe menu i od czasu do czasu je powtarza.

Wskazówki od gwiazdy telewizyjnej

Cytaty Oprah Winfrey są stale w prasie. Uważa, że ​​ludzie nie powinni myśleć o swoich porażkach, ale skupić się na zwycięstwie i nie zatrzymywać się, dopóki cel nie zostanie osiągnięty.

Oprah radzi również uczyć się od najlepszych. Każdy powinien mieć swoich trenerów i mentorów, którzy pomogą w odnalezieniu najlepszych cech i wykorzystaniu ich w prawdziwym życiu. Co więcej, niekoniecznie muszą to być celebryci, ale na przykład bohaterowie książek lub postacie historyczne.

Głównym sekretem sukcesu Oprah Winfrey jest to, że nie ma tajemnicy sukcesu! Po prostu musisz ciężko pracować!

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments