Piercing pępka: plusy i minusy

kolczyk w pępku

kolczyk w pępku często robią to młode dziewczyny, trochę rzadziej chłopcy. Starsze pokolenie bardzo fajnie traktuje taką biżuterię. W związku z tym pojawia się pytanie, czy wykonać przekłucie pępka, jakie mogą być konsekwencje tego, co zrobić po zabiegu, jak szybko następuje gojenie.

Rodzaje kolczyków

Mówiąc dokładniej, to nie pępek jest przekłuty, ale fałd skóry wokół niego. Wiele osób nawet nie wie, że istnieje kilka rodzajów kolczyków:

 • Standard. Jest to najbardziej fizjologiczny sposób, ponieważ skóra w tym miejscu jest cienka, więc nakłucie jest zadbane. Poranek mija tu szybko, a sam kolczyk wygląda pięknie.
 • Nakłucie dolnego pępka. Ta metoda nie jest zbyt popularna, ponieważ skóra jest dość gruba. Z tego powodu pojawia się wiele problemów – swędzenie, ból, podrażnienie, zaczerwienienie, odrzucenie kolczyka, jego utlenienie. Ponadto ta opcja nie wygląda zbyt dobrze.
 • Przebicie podwójnego pępka. Ta opcja nie jest przeznaczona dla osób o słabych nerwach. Możesz zrobić kilka otworów – zarówno standardowych na górze, jak i z boku lub na dole. Jednak dla jednego zabiegu nie wykonuje się więcej niż dwóch nakłuć, dlatego taki proces jest opóźniony o miesiące.
kolczyk w pępku

Kolczyki mogą być używane dowolne. Istnieją opcje na każdy gust – pierścienie, batony, krążki, spirale, banany. Najważniejsze – aby dekoracja nie była zbyt ciężka, ponieważ może doprowadzić do rozdarcia lub wywołać ciągłe rozdarcie tkanek.

Ważne jest, aby dobrać odpowiedni materiał kolczyka, aby nie powodował alergii. Lepiej być bardziej ostrożnym z modelami wykonanymi z obcych materiałów, w przeciwnym razie nie da się uniknąć negatywnych objawów skóry.

Plusy i minusy przekłuwania pępka

Plus jest tylko jeden – biżuteria wygląda naprawdę pięknie, podnosi samoocenę, wyraża indywidualność, dodaje odrobinę ekstrawagancji. Ale kolczyk wygląda dobrze tylko na płaskim i ciasnym brzuchu bez rozstępów i fałd. Kolejna ozdoba pomaga odwrócić uwagę od blizny na brzuchu po operacji i zwrócić uwagę na okolice pępka.

W obecności dodatkowych kilogramów włóż kolczyk w pępek zdecydowanie nie warto. Ponadto możesz chodzić z otwartym brzuchem, z wyjątkiem plaży lub podczas chodzenia. Wiele dziewczyn ze względu na oficjalny dress code w pracy nie będzie mogło pokazać innym swojej nowej biżuterii.

Wady to znacznie więcej:

 • wysokie ryzyko infekcji i nieprofesjonalizm;
 • prawdopodobieństwo powstania szorstkiej blizny w miejscu proponowanego przekłucia;
 • potrzeba porzucenia zwykłych czynności i czynności.
kolczyk w pępku

Główną wadą jest to, że w jamie brzusznej koncentruje się wiele zakończeń nerwowych i naczyń krwionośnych. Dlatego po zabiegu będziesz musiał odczuwać dyskomfort. Podczas samego nakłucia najprawdopodobniej nie zaszkodzi, ponieważ znieczulenie miejscowe jest obecnie szeroko stosowane, chociaż nie wszyscy pacjenci to tolerują.

Drugą istotną wadą jest długi okres gojenia. Przebicie pępka to prosta sprawa, ale gojenie zajmuje dużo czasu. W niektórych okres ten trwa do roku, ale u większości ludzi kanał powstaje w ciągu 4-5 miesięcy.

Ale ból powinien w końcu zniknąć za 2-3 tygodnie. Jeśli tak się nie stało, to przekłuwanie pępka zostało wykonane źle, z naruszeniami. Mogła wystąpić infekcja. W takich przypadkach należy natychmiast udać się do lekarza. Ropienie przekłucia pępka może być wywołane nieprzestrzeganiem zasad, których należy przestrzegać podczas gojenia lub niskim profesjonalizmem specjalisty.

nakłucie pępka

Cechy procedury

nakłucie pępka zrobić łatwo i szybko. Etapy zabiegu:

 1. Oznaczenie miejsca (zazwyczaj rób to markerem).
 2. Dezynfekcja skóry.
 3. Mocowanie fałdów skórnych na kilka minut za pomocą specjalnego zacisku. Jest to konieczne, aby spowolnić krążenie krwi, przepływ krwi, a skóra traci wrażliwość.
 4. Bezpośrednio przekłuty sterylną igłą.
 5. Kolczyki mocujące wykonane ze złota, stali medycznej lub innego metalu.
 6. Dezynfekcja końcowa.

Zajmuje to kilka minut. Ale okres gojenia jest długi.

W tej chwili nie trzeba nosić obcisłych ubrań, lepiej wybrać lekkie rzeczy o swobodnym kroju uszyte z naturalnych tkanin. Nie trzeba chodzić do sauny, na basen, aby upodobać sobie mobilne i traumatyczne rodzaje sportów, w których istnieje ryzyko dotknięcia biżuterii. Podczas porannego brania prysznica należy zakleić taśmą klejącą, aby woda nie dostała się tam.

Skórę należy leczyć regularnie, aż do całkowitego wygojenia. Aby to zrobić, użyj dowolnego środka dezynfekującego, ale lepiej wybrać chlorheksydynę, która jest bardziej delikatna.

kolczyk w pępku

Musisz obserwować, jak skóra reaguje na rodzaj materiału. Trudno z góry odgadnąć, który materiał będzie idealny. Jeśli istnieje podejrzenie, że gojenie jest opóźnione z powodu niewłaściwie dobranego materiału, należy natychmiast wymienić metal.

Przeciwwskazania

Nie każdemu wolno przebić pępek. Istnieją również przeciwwskazania:

 • ciąża;
 • obecność chorób zakaźnych i przewlekłych;
 • problemy skórne;
 • skłonność do nadmiernego bliznowacenia;
 • słaba krzepliwość krwi.

Przebicie skóry w obecności takich warunków może wywołać stan zapalny i inne nieprzyjemne konsekwencje.

W rzeczywistości nie ma nic złego w procedurze. Istnieje jednak ryzyko komplikacji, które przerażają wiele dziewcząt. Musisz więc dokładnie przemyśleć, czy warto kolczyk w pępku doświadczenia i zmartwienia. Możesz także użyć fałszywych kolczyków – oszustw, które są mocowane specjalnym klejem. Z pewnością nie szkodzą zdrowiu, a jeśli nagle odpadną – można je ponownie skleić.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments