Trudna droga w górę Demi Moore

Demi Moore – amerykańska aktorka, która przeszła długą drogę od zwykłej dziewczyny z patologicznej rodziny do najlepiej zarabiającej gwiazdy w Hollywood.

Dzieciństwo i młodość przyszłej gwiazdy

Demi Moore, której prawdziwe nazwisko brzmi jak Demetria Harmon, urodziła się 11 listopada 1962 roku. Możliwe, że te cztery jedynki w dniu urodzenia były szczęśliwym znakiem w trudnym losie przyszłej aktorki. Ale w tych odległych latach życie zwykłej dziewczyny z małego miasteczka Roswell, które dziś liczy nieco ponad 40 tysięcy mieszkańców, nie różniło się od życia jej rówieśników.

Demi Moore

Ojciec Demi opuścił rodzinę, gdy dziecko miało zaledwie dwa miesiące. Ojczym i matka nadużywali alkohol. W pijackich rodzinnych bójkach kopniaki dosięgły małej Demi. Życie nie obiecywało jej szczęśliwych perspektyw, a jednak kilka lat później delikatna dziewczyna z wadą zgryzu, w wielkich okularach z grubymi szkłami, zamieniła się w uroczą dziewczynę.

Zez i wady zgryzu zostały skorygowane udaną operacją, a w wieku 16 lat Demi już kręciła zdjęcia na okładkę magazynu dla dorosłych. W 1978 roku przeniosła się wraz z matką do Hollywood, gdzie stawiała pierwsze kroki jako początkująca top modelka.

Demi i jej kariera modelki

Szkoła została porzucona, a kariera modelki kontynuowana była w agencji Elite. Aby sprostać standardom pin-up, 16-letnia Demi przeszła operację piersi. Rok później, za radą Anastazji Kinski, jej bliskiej przyjaciółki, 17-letnia Demi, wstąpiła do szkoły teatralnej.

Pierwszy mąż Demi Moore

W 1979 roku Demi poznała rockmana Freddiego Moore’a. Muzyk był od niej starszy o 13 lat i był również żonaty. Młoda piękność zakochała się w Freddie tak bardzo, że on rozwiódł się i wkrótce poślubił Demi. Przez pięć lat Freddie Moore był uważany za męża Demi, po czym para rozwiodła się.

Małżeństwo zostało zapamiętane nazwiskiem i wspólną piosenką It’s Not A Rumor. Później nakręcono teledysk do tej piosenki, w której zagrała młoda żona muzyka. Ten klip, choć w kiepskiej jakości, do dziś można znaleźć na YouTube.

Wczesna kariera

Pierwsze role Demi trudno nazwać znaczącymi. Zagrała w serialach telewizyjnych i filmach młodzieżowych, grała epizodyczne i drugoplanowe role. Pierwsza sława tak zaciemniła głowę aktorki, że prawie zbłądziła. Demi Moore popełniła w młodości wiele błędów, w tym niezrozumiałą intymność i uzależnienie od kokainy.

Gwiazda Demi i jej rola w filmie

Uzależnienie od narkotyków trwało kilka lat, podczas których Demi udało się kontynuować filmowanie. W 1985 roku reżyser Joel Schumacher postawił dziewczynie warunek: kokainę lub główną rolę w filmie „Światła św. Elma”. Zapanowała miłość do kina, a zły nawyk się skończył. Podczas kręcenia filmu Demi poznała aktora Emilio Esteves, z którym nawet się zaręczyła i prawie wyszła za mąż.

Największym sukcesem w karierze filmowej Demi Moore był film „Ghost”, który ukazał się w 1990 roku. W tym filmie z Demi miał zagrać jej drugi mąż, Bruce Willis. Bruce porzucił projekt, nie chcąc uczestniczyć, jak sądził, w beznadziejnej taśmie. Willis mylił się co do sukcesu filmu, a Demi świętowała triumf ze swoim partnerem filmowym Patrickiem Swayze.

Demi i Bruce Willis

Być może powodem odmowy udziału Willisa w „Duchu” był fakt, że nie chciał konkurować z żoną. Demi i Bruce zostali mężem i żoną w 1987 roku. U małżeństwa urodziło się trzy córki. Dziewczynki urodziły się z trzyletnią przerwą: Rumer – w 1988 r., Scout – w 1991 r., Tallulah – w 1994 r.

Przez 13 lat Demi Moore i Bruce Willis byli uważani za najpiękniejszą i szczęśliwą parę w Hollywood. Oboje aktywnie filmowali, starając się po kolei opiekować dziećmi. Aby pobyć tylko we dwoje, czas był niezwykle rzadki. Pogłoski o wzajemnej zdradzie pary stawały się coraz bardziej natarczywe. Małżeństwo rozeszło się ostatecznie w 2000 roku.

Trzecie małżeństwo

Kilka lat po tym, jak rozwiodła się z „twardym orzechem”, Demi spotkała Olivera Whitcomba, instruktora sztuk walki. Ten związek pozwolił Demi zapomnieć o byłym gwiazdorskim mężu i przygotować się do nowego małżeństwa. W 2005 roku trzecim i jak dotąd ostatnim mężem Demi został 27-letni przystojny Ashton Kutcher. Aktorka miała w tym momencie 43 lata.

Demi Moore i Ashton Kutcher

Para miała głośne wesele, na którym był i Bruce Willis wśród 150 gości. Demi Moore i Ashton Kutcher żyli razem przez długi czas – 6 lat i być może to małżeństwo miało być kontynuowane, gdyby nie niefortunny wywiad z modelką Sarah Lille. Dziewczyna bez zbytniej skromności opowiadała o nocy spędzonej z Ashtonem i to była ostatnia kropla dla Demi.

Oszukana żona nie chciała pogodzić się z rozgłosem, publiczny skandal zakończył się rozwodem. W życiu Ashtona było wiele intryg, na które Demi na chwilę przymykała oko. O wielu z nich opowiadała w swoich pamiętnikach. Książka „Do góry nogami” szczegółowo opisuje życie rodzinne aktorki, a o Ashtonie powiedziała wiele nieprzyjemnych słów.

Kilka jasnych faktów z biografii

Aktorka zawsze kochała mężczyzn znacznie młodszych od siebie. Bruce Willis był prawdopodobnie jedynym wyjątkiem od tej reguły. Po rozwodzie z Kutcherem Demi była wielokrotnie zauważana w towarzystwie 27-letniego muzyka i 23-letniego aktora …

Aktorka ma niezwykłe hobby. Kolekcjonuje porcelanowe lalki

Aktorka ma niezwykłe hobby. Kolekcjonuje porcelanowe lalki, a dziś jej kolekcja liczy ponad 2000 zabawek.

Za nakręcenie filmu „Striptease” aktorka otrzymała 12 milionów dolarów, ustanawiając rekord świata w wysokości opłat dla aktorek.

Przez całe życie Demi Moore miała skłonność do oburzenia. W 1997 roku ogoliła głowę w kadrze podczas kręcenia „Żołnierza Jane”. I choć za tę rolę otrzymała nagrodę Złotej Maliny w nominacji „Najgorsza aktorka”, scena w filmie wygląda bardzo potężnie.

W 1991 roku zdjęcie Demi w ostatnim tygodniu ciąży pojawiło się na okładce magazynu Vanity Fair. To zdjęcie zapoczątkowało galaktykę „nagich gwiazd w ciąży”, którą kontynuowały Cindy Crawford, Claudia Schiffer i wiele innych znanych aktorek i top modelek.

Dziś aktorka Demi Moore żyje pełnią życia. Świetnie wygląda, bierze udział w akcjach charytatywnych i nadal kocha młodych i przystojnych mężczyzn.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments