Zastrzyki z kolagenem na twarz: cechy i środki ostrożności

Zastrzyki z kolagenem stosowane w celu przywrócenia młodości skóry i korekty owalu twarzy. Zabieg ten pozwala nie tylko rozwiązać problemy estetyczne, ale również zapobiec procesowi starzenia się oraz powstawaniu głębokich zmarszczek i bruzd.

Co to jest?

W młodości kolagen jest syntetyzowany przez organizm, a jego ilość wystarcza do odżywienia komórek. Skóra bogata w kolagen wygląda zdrowo, młodo, promiennie i zadbanie.

Ale z biegiem czasu procesy te spowalniają się, odżywienie komórek pogarsza się, prowadząc do zmarszczek i zwiotczenia skóry. Istotną rolę odgrywają w tym również złe nawyki, stres, a także niekorzystne warunki środowiskowe.

Zastrzyki z kolagenem na twarz

Większość produktów do pielęgnacji dojrzałej skóry zawiera kolagen, ale przy powierzchownej aplikacji efekt jest niewielki. Aktywne składniki po prostu nie mogą dotrzeć do głębokich warstw skóry. Dlatego zastrzyki z kolagenu stały się wyjściem z sytuacji. Stosuje się go w różnych stężeniach oraz w połączeniu z dodatkowymi substancjami. Te niuanse są dobierane przez lekarza na podstawie stanu i potrzeb skóry pacjenta.

struktura chemiczna białka modelu kolagenu

Plusy i minusy

Wielu wierzy, że ten zabieg pomoże rozwiązać wszystkie problemy i przez długi czas pozostawać młodą i piękną. Ale nie wszystko jest takie proste.

Plusy:

 • normalizacja naturalnych procesów regeneracyjnych w organizmie;
 • transformacja skóry, powrót tkanek do zdrowego stanu;
 • przedłużone działanie (w porównaniu z kwasem hialuronowym, działanie kolagenu jest znacznie dłuższe);
 • wysoka wydajność.

Zastrzyki kolagenowe naprawdę działają. Ale okres rekonwalescencji jest dość długi (około tygodnia) – i to jest jedna z głównych wad.

Pacjenci mają zaczerwienienie, obrzęk, ból. Ale jeśli zastosujesz się do wszystkich zaleceń lekarza, wszystkie nieprzyjemne objawy wkrótce znikną. Efekt widoczny jest niemal od razu, ale o wyniku możemy wreszcie mówić za około 15 dni. Następnie przez sześć miesięcy możesz cieszyć się gładką, elastyczną i napiętą skórą.

starzenie się skóry

Główne zasady i ograniczenia okresu rekonwalescencji:

 • nie dotykać bez potrzeby twarzy rękami;
 • zrezygnować z kosmetyków na jakiś czas;
 • leczyć miejsca nakłucia środkiem antyseptycznym;
 • spać na wysokiej poduszce i tylko na plecach;
 • mniej przebywać na słońcu i używać kremu ochronnego;
 • wykluczyć z diety alkohol, mocną kawę, herbatę.

Ten zabieg ma wiele przeciwwskazań – ciąża, laktacja, indywidualna nietolerancja leków, zaburzenia krzepnięcia, cukrzyca, ciężkie choroby przewlekłe.

zastrzyki kolagenu w twarz

Wskazanie

 • sucha skóra, zmęczona,pozbawiona elastyczności;
 • redukcja zmarszczek;
 • leczenie potrądzikowych i zanikowych blizn;
 • biorewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni;
 • redukcja rozstępów;
 • poprawa owalu twarzy.

Dlatego wiele osób decyduje się na odmłodzenie twarzy kolagenem, który można wstrzykiwać w inne dowolne problematyczne partie ciała. W porównaniu z innymi zabiegami, odmładzanie kolagenem charakteryzuje się długotrwałym działaniem. Dlatego jest odpowiednie dla osób oszczędzających czas.

Zastrzyki kolagenowe na twarz są najczęściej polecane w wieku od 35 do 60 lat.

Etapy procedury

Zabieg ma minimalny efekt traumatyczny, ponieważ lekarz używa najlepszej igły.

zastrzyki kolagenowe

Zastrzyki kolagenowe na twarz wykonuje się zgodnie z następującym schematem:

 1. Dokładne oczyszczenie skóry z brudu i makijażu.
 2. Dezynfekcja skóry środkiem antyseptycznym.
 3. Stosowanie środka znieczulającego (zazwyczaj to jest krem).
 4. Sam zastrzyk. Pacjent powinien znajdować się w pozycji pionowej. Technika wstrzyknięcia może się różnić w zależności od celów.
 5. Zdezynfekowanie miejsca zabiegu środkiem antyseptycznym.

Sam zabieg nie trwa długo – od 20 minut do godziny. Ilość zabiegów wyznacza lekarz. Do usunięcia zmarszczek wystarczą 2-3 procedury. Zastrzyki kolagenu do blizn wykonuje się około 5-7 razy. Odstęp między zabiegami powinien wynosić co najmniej 3 tygodnie.

Ceny zależą od składu, ilości leku, stężenia kolagenu. Wybierając klinikę i lekarza, należy zwrócić uwagę na reputację i kwalifikacje specjalistów, ponieważ procedura jest dość skomplikowana.

Bardzo ważne jest również stosowanie sprawdzonych leków o udowodnionej skuteczności, pochodzących od sprawdzonych firm. Tylko w ten sposób można zagwarantować bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu odmładzania.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments