Zastrzyki kolagenowe na twarz: cechy i środki ostrożności

zastrzyki kolagenowe

zastrzyki kolagenowe stosowany w celu przywrócenia młodości skóry i korekty owalu twarzy. Zabieg ten pozwala nie tylko rozwiązać problemy estetyczne, ale również zapobiec procesowi starzenia oraz powstawaniu głębokich zmarszczek, bruzd, grudek.

Po co to jest?

W młodości kolagen jest syntetyzowany przez organizm, a jego ilość wystarcza do odżywienia komórek. Skóra bogata w kolagen wygląda zdrowo, młodo, promiennie i zadbanie. Ale z biegiem czasu procesy te spowalniają, odżywienie komórek pogarsza się, prowadząc do zmarszczek i zwiotczenia skóry. Istotną rolę odgrywają w tym również złe nawyki, stres, a także niekorzystne warunki środowiskowe.

Większość produktów do pielęgnacji przeciwstarzeniowej zawiera kolagen, ale przy powierzchownej aplikacji efekt jest niewielki. Aktywne składniki po prostu nie mogą dotrzeć do głębokich warstw skóry. Dlatego zastrzyki z kolagenu stały się wyjściem z sytuacji. Stosuje się go w różnych stężeniach oraz w połączeniu z dodatkowymi substancjami. Te niuanse są dobierane przez lekarza na podstawie stanu i potrzeb skóry pacjenta.

struktura chemiczna białka modelu kolagenu

Plusy i minusy procedury

Wielu wierzy, że ta procedura pomoże rozwiązać wszystkie problemy i pozostanie młoda i piękna przez długi czas. Ale nie wszystko jest tutaj takie jasne.

plusy:

 • normalizacja naturalnych procesów regeneracyjnych w organizmie;
 • transformacja skóry, powrót tkanek do zdrowego stanu;
 • przedłużone działanie (w porównaniu z kwasem hialuronowym kolagen wydalany jest znacznie dłużej);
 • wysoka wydajność.

Zastrzyki kolagenowe pod oczy, czoło, policzki, podbródek naprawdę działają. Ale okres rekonwalescencji jest dość długi (około tygodnia) – i to jest jedna z głównych wad.

Pacjenci mają zaczerwienienie, obrzęk, obrzęk, ból. Ale jeśli zastosujesz się do wszystkich zaleceń lekarza, wszystkie nieprzyjemne objawy wkrótce znikną. Efekt widoczny jest niemal od razu, ale o wyniku możemy wreszcie mówić za około 15 dni. Następnie przez sześć miesięcy możesz cieszyć się gładką, elastyczną i napiętą skórą.

starzenie się skóry

Główne zasady i ograniczenia okresu rekonwalescencji:

 • nie dotykaj ponownie twarzy rękami;
 • na chwilę zrezygnować z kosmetyków;
 • unikaj uzdatniania wody;
 • leczyć miejsca nakłucia środkiem antyseptycznym;
 • spać na wysokiej poduszce i tylko na plecach;
 • mniej przebywać na słońcu i używać kremu ochronnego;
 • wyklucz z diety alkohol, mocną kawę, herbatę.

Terapia kolagenowa osoby ma wiele przeciwwskazań – ciąża, laktacja, indywidualna nietolerancja leków, zaburzenia krzepnięcia, ciężkie choroby przewlekłe.

zastrzyki kolagenu w twarz

Wskazanie

Zastrzyki kolagenowe w twarz można wykorzystać do wyeliminowania:

 • nierówny teren;
 • zmarszczka;
 • trądzik i inne skutki trądziku;
 • blizny;
 • blizny;
 • niewystarczająca objętość ust i kości policzkowych;
 • rozstępy;
 • obwisła owalna twarz.

Dlatego wiele osób decyduje się na odmłodzenie twarzy kolagenem, który można wstrzykiwać w dowolne inne problematyczne partie ciała. W porównaniu z innymi technikami iniekcyjnymi odmładzanie kolagenu charakteryzuje się stabilniejszym wynikiem, dlatego jest odpowiednie dla osób oszczędzających czas.

Zastrzyki kolagenowe w twarz są najczęściej przepisywane w wieku od 35 do 60 lat. Nie są wymagane żadne specjalne wskazania, do zabiegu wystarczą życzenia klienta.

Etapy procedur

Zabieg ma minimalny efekt traumatyczny, ponieważ lekarz używa najlepszej igły.

zastrzyki kolagenowe

Zastrzyki kolagenowe na twarz wykonuje się zgodnie z następującym schematem:

 1. Dokładne oczyszczenie skóry z brudu i makijażu.
 2. Dezynfekcja skóry środkiem antyseptycznym.
 3. Stosowanie środka przeciwbólowego to zwykle krem.
 4. Same zastrzyki. Pacjent powinien znajdować się w pozycji pionowej. Jednak przy wprowadzaniu kolagenu do ust trzeba siedzieć. Technika wstrzyknięć może się różnić w zależności od celów.
 5. Ostateczne leczenie środkiem antyseptycznym.

Sesja nie trwa długo – od 20 minut do godziny. Ilość zabiegów wyznacza kosmetyczka. Do usunięcia zmarszczek wystarczą 2-3 sesje. Zastrzyki kolagenu z blizn lub blizn wykonuje się około 5-7 razy. Odstęp między zabiegami powinien wynosić co najmniej 3 tygodnie.

Ceny zależą od składu, objętości leku, stężenia roztworu genu, złożoności korekty. Wybierając klinikę i lekarza, należy zwrócić uwagę na reputację i kwalifikacje specjalistów, ponieważ procedura jest dość skomplikowana.

Bardzo ważne jest również stosowanie sprawdzonych leków o udowodnionej skuteczności, pochodzących od sprawdzonych firm. Tylko w ten sposób można zagwarantować bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu odmładzania.

5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments