Jak zbudować udany związek z mężczyzną

Wiedząc, jak budować relację z mężczyzną, można uniknąć wielu błędów. Najważniejsze jest, aby być czułą, troskliwą i pozostać sobą.

Podstawowe zasady

Ważne jest, aby od początku prawidłowo nawiązywać relację z mężczyzną, ponieważ bez tego trudno jest prowadzić satysfakcjonujące i szczęśliwe życie. Nie należy polegać na „wypadek”, bo wtedy sytuacja może okazać się zupełnie nieprzewidywalna i trudno będzie odzyskać to, co się straciło.

budować harmonijną relację z ukochaną osobą

Budowanie harmonijnego związku z osobą, którą kochasz, to ciężka praca. Która wymaga:

 • Całkowicie otworzyć się przed swoją drugą połówką. Chociaż zaufanie jest często odbierane przez ludzi jako przejaw słabości, jest ono istotną częścią prawdziwej i głębokiej relacji.
 • Nie bój się prosić o pomoc, mów więcej o swoich potrzebach i zmartwieniach, nie zamykaj się w sobie.
 • Znajdźcie czas na relaks i odpoczynek razem. Zabawa sprawia, że ludzie stają się „prawdziwi” i sprzyja zbliżeniu.
 • Być hojnym. Bądź hojny. Bez tego nie da się zbudować relacji z mężczyzną. Nie chodzi tu o dobra materialne. Musisz być hojny z miłych słów, uśmiechów, pochwały, gotowość do przebaczenia.
 • Pamiętaj, aby robić miłe niespodzianki. Na początku to wszystko samo się układa, ale z czasem trzeba dodać trochę paliwa do ognia. Może to być drobna przyjemność w postaci biletów na mecz piłkarski lub pyszne ciasto przygotowane własnoręcznie.
 • Poświęcanie więcej czasu na bycie razem. Praca i codzienne sprawy pochłaniają wiele czasu, co sprawia, że nie masz wystarczająco dużo energii, aby spędzać czas z ukochaną osobą. Z tej rady warto skorzystać dla dziewczyn, które nie wiedzą jak zbudować relację z facetem.
 • Częściej utrzymuj kontakt fizyczny. Dotyk ukochanej osoby podnosi na duchu, sprawia przyjemność, uspokaja i pociesza. Nie zaniedbuj więc tego prostego i dostępnego sposobu.
 • Mieć wspólne marzenia i pragnienia. To jest bardzo jednoczące. Nie musicie myśleć, że teraz do końca życia musicie marzyć razem, na przykład o domku na wsi. Wystarczy mały i mało znaczący cel – wycieczka w góry czy wspólny skok ze spadochronem.
 • Szanuj swoją miłość i swój związek. Wszystko, co dzieje się między dwojgiem kochających się ludzi, nie powinno być przedmiotem dyskusji z innymi. Takie rozmowy (nawet z matką czy bliską przyjaciółką) bardzo podważają wzajemne zaufanie.
jak zbudować relację z facetem

Te same zasady mogą być również brane pod uwagę przez dziewczyny, które szukają właściwego sposobu na budowanie relacji z facetem. To skomplikowany proces, który nigdy nie przebiega zgodnie z planem. Ważne jest, aby obie strony to zrozumiały i dołożyły wszelkich starań, aby je utrzymać i wzmocnić.

Jak budować związek po rozwodzie

Po rozwodzie człowiek czuje się samotni i niepewny siebie. Dlatego nie ma możliwości stworzenia poważnego związku. Ponadto wiele osób obawia się, że sytuacja może się powtórzyć z innym partnerem. Nie ma w tym nic złego. Potrzeba czasu, aby pozbierać się, przyjąć nowe zmiany w życiu i nastawić się na pozytywną falę.

Nawet po rozwodzie każdy ma prawo do szczęścia, nie ma w tym nic złego. To wymaga sporej pracy nad sobą:

 • przeanalizuj błędy popełnione w poprzednim małżeństwie;
 • uwolnij się od bólu, urazy, gniewu;
 • pozwól wyjść swoim emocjom bez tłumienia ich w głębi serca;
 • przestań wspominać o przeszłości;
 • uświadom sobie i zaakceptuj fakt, że przeszłość nigdy nie wróci;
 • zacznij robić coś nowego, znajdź sobie jakieś hobby, nowy krąg znajomych.

Bolesne rozstanie powinno być traktowane jako zachęta do nowego spotkania z drugą osobą. Pomoże to przezwyciężyć smutek i uwierzyć we własne siły.

Jak zbudować związek z mężczyzną, jeśli masz dziecko

Mówi się, że posiadanie dziecka w życiu kobiety jest poważną przeszkodą w stworzeniu nowego związku. W rzeczywistości wszystkie ograniczenia są zmyślone, a jedyną barierą dla szczęścia mogą być błędy w zachowaniu wobec własnego dziecka i potencjalnego partnera.

budować relację z mężczyzną

Główne zasady:

 • Nie należy ukrywać prawdy. Przy poznawaniu kogoś lepiej od razu powiedzieć, że ma się dziecko lub dzieci. Zachowanie tego faktu dla siebie skomplikuje związek w przyszłości i doprowadzi do niechcianych sprzeczek.
 • Nie trzeba lekceważyć problemów. Dla mężczyzny może być bardzo trudne zaakceptowanie dzieci innego mężczyzny, i nie ma w tym nic złego. Jest to długi i skomplikowany proces. Lepiej jest uprzedzić o możliwych problemach, aby partner był przygotowany i mógł się nimi podzielić ze swoją partnerką.
 • Nowy wybranek powinien być przychylny dziecku i nie powinien wywoływać negatywnych emocji. Można wzmacniać uczucia dziecka i rozmawiać o dobrych cechach potencjalnego członka rodziny.
 • Ważne jest, aby nie narzucać mężczyźnie swoich dzieci, żądając, aby cały czas spędzali razem.

Jeśli udało się zbudować silny związek z mężczyzną i jest on gotowy do wspólnego zamieszkania, warto wcześniej uzgodnić zasady wspólnego gospodarowania, zachowania i sposobu komunikowania się z dziećmi ich biologicznego ojca. Pomoże to uniknąć wielu problemów w przyszłości i utrzymać dobry związek przez długi czas.

Związek z rozwodnikiem

Zawsze lepiej jest wybierać kandydatów, którzy nie byli żonaci. Najlepiej nie wchodzić w związek z żonatym mężczyzną. Ta historia często ciągnie się latami, wtrącają się w nią żona i dzieci, są skandale i kłótnie. Jedynym mniej lub bardziej udanym wyjściem jest sytuacja, gdy jest to rodzaj związku na zasadzie umowy, bez celu rozbicia rodziny mężczyzny i stworzenia własnej.

budować relację z mężczyzną

Dlatego lepiej zawczasu dowiedzieć się, czy potencjalny wybranek jest żonaty czy rozwiedziony. W tym drugim przypadku jest duża szansa na stworzenie szczęśliwej rodziny. Ale trzeba zwracać uwagę na takie szczegóły:

 • Jeśli mężczyzna stale porównuje swoją obecną partnerkę do poprzedniej partnerki w każdy możliwy sposób, to nie jest dobry znak. Trzeba budować od podstaw własny związek, a nie wciągać w tzw. trójkąt. Taki mężczyzna chce coś udowodnić swojej byłej, a jego obecna „ukochana” jest dla niego tylko wygodnym narzędziem.
 • Na pytanie o przyczynę rozwodu, potencjalny partner odpowiada oklepanymi tekstami. Wskazuje to na niedojrzałość i niezdolność do analizowania swoich błędów i działań.
 • Ciągłe upominanie byłej żony świadczy o tym, że nadal ten cały konflikt jest dla mężczyzny zbyt trudny do zniesienia. Wygląda na to, że mężczyzna nie przeżył jeszcze rozstania i poprzedniego związku.

Jeśli facet jest poważny i dojrzały, rozumie swoje błędy i spokojnie analizuje przeszłość, to jest gotowy na nowy związek.

Związek z mężczyzną po 40

budować relację z mężczyzną

Zbudowanie odpowiedniej relacji ze starszym mężczyzną nie jest łatwe, ale ma swoje zalety. Jest to zazwyczaj osoba dojrzała, o ustalonym charakterze, przyzwyczajeniach i spojrzeniu na życie. Zalety związku ze starszym mężczyzną są oczywiste:

 • doświadczenie w wielu dziedzinach życia;
 • pewien poziom dostatku;
 • pewność siebie w przyszłości;
 • świadomość działania.

Jeśli jest to poważna i miła osoba, można jej całkowicie zaufać. Najważniejsze jest to, aby nie skupiać się tylko na swoim partnerze. Prawdziwi mężczyźni tego nie lubią. Trzeba się rozwijać, mieć własne zainteresowania.

Wiedza o tym, jak budować relację z mężczyzną pozwala od początku wybrać właściwy kierunek, uniknąć błędów i wspólnie pracować nad stworzeniem silnego i szczęśliwego związku.

5 2 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments